Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kubulu pagastā grib atbrīvoties no padomju pagātnes 16

Sabiedrība
2009. gada 20. novembrī 20:02 2009. gada 20. novembrī 20:02
Balvu novada Krasnogorkas ciema iedzīvotāji vēlas atbrīvoties no padomjlaika „vērtībām” un savu miestu turpmāk saukt latviskā vārdā – piemēram, par Mālkalni.

Krasnogorka ir pierasts apdzīvoto vietu nosaukums Krievzemē, bet ne Latvijā. Tādēļ Latvijas krasnogorkieši ir nolēmuši atbrīvoties no mūsu zemei nelabskanīgā vietvārda.

Kubulu pagastā atrodas Krasnogorkas ciems, kura nosaukumam latviešu valodā nav nekādas jēgas, bet tulkojumā no krievu valodas tas neviļus rosina asociācijas ar austrumu kaimiņzemi un kādreiz valdījušo „sarkano režīmu”. Krasnogorka krievu valodā nozīmē „sarkanais kalns”. Šī ir viena no retajām Latvijas apdzīvotajām vietām, kuras nosaukums vēl joprojām asociējas ar komunistisko vietvārdu.

Krasnogorkieši ir nolēmuši, ka viņi vairs nevēlas dzīvot „vecajos laikos” un savākuši parakstus ar lūgumu Balvu novada domei visdrīzākajā laikā lemt par ciema nosaukuma maiņu. Pēc pusotras nedēļas – 26. novembrī Balvu novada domei būs jālemj par Krasnogorkas vārda latviskošanu.

Vietējie turpmāk savu ciemu grib saukt par Mālkalni, jo pašreizējā Krasnogorka atrodas uz ļoti mālainas zemes.

Jāpiebilst, ka, mainot Krasnogorkas nosaukumu Balvu novadā, Latvijas ģeogrāfiskā karte nebūs atbrīvojusies no šī nosaukuma uz visiem laikiem, jo Preiļu novada Pelēču pagastā atrodas vēl viens Krasnogorkas ciems.

Elmārs Barkāns


Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 3
Atsakies no lūpu spīduma! Vērtīgi skaistuma padomi sievietēm pēc 50 1
Francija identificējusi Strasbūras šāvēju: viņš bija zināms policijai, kādu laiku pavadījis arī cietumā 47
Skatīt visus komentārus

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла