Ēlerte cīnās par palikšanu politiskajā elitē
Viena no versijām par laikraksta „Diena” bijušās galvenās redaktores Sarmītes Ēlertes iespējamo ienākšanu politikā saistīta ar jaunas partijas veidošanu.
Līdzās Ēlertes vārdam minēta arī Sandra Kalniete, Vaira Vīķe-Freiberga, Aigars Štokenbergs.
Par to, kādas ir šāda jaunveidojuma perspektīvas un kā Dana Titava izslēgšana un tai sekojošā Repšes negatīvā reakcija ietekmē „Jaunā laika” stabilitāti politologa Kārļa Daukštes komentārs:
– Neticu, ka uz politiskās skatuves varētu uznākt jauns spēks ar Sarmīti Ēlerti priekšgalā un tur arī palikt. Šis veidojums ir mākslīgs un nav balstīs uz politisko zināšanu un izpratnes pamata. Dominē tikai privātie uzskati un ambīcijas. Tie, kas seko jaunveidojuma mērķiem, saka, ka nav ne programmas, ne mehānismu kā iedzīvināt skaistos uzstādījumus. Tā drīzāk ir cīņa par palikšanu politiskajā apritē.
Repšes asā reakcija un aiziešana no valdes viena cilvēka dēļ liecina, ka partijas iekšienē veidojas grupas, kas nodarbojas ar savējo izbīdīšanu. Tas gaidāmajās vēlēšanās nevairos uzticību partijai. Notiekošais partijas iekšienē liecina par to „Jaunajā laikā” dominē čomiskuma princips un politiskā vienotība ir otrajā plānā. Negatīvus vaibstus tas iezīmēs arī „Vienotības” sejā, kas cenšas sevi pozicionēt ar jaunu piedāvājumu, bet reāli nekas nav mainījies. Par to liecina nespēja vienoties par vienas personas vietu un lomu partijā. Situācija, kad partijas dibinātājs un veidotājs, finanšu ministrs, kas veic cilvēkiem tik svarīgās pārrunas ar starptautiskajiem aizdevējiem, viena cilvēka dēļ reaģē tik asi, neveicina starptautisko aizdevēju un kaimiņu valstu valdību uzticību. Kādas ir intereses kuru vārdā darbojas partija? Tas izraisa daudz jautājumu un komentāru. Daži saka, ka Repše vairs neesot līderis, tomēr viņš ir cilvēks, kurš atbild par miljardiem. Turklāt „Jaunais laiks” ir koalīcijas partija un tās iekšienē notiekošais ir solis uz nestabilitāti.