Aculiecinieki šokā: „Rimi” met ārā pārtiku un labas mantas
Atkritumu urnās pie „Rimi” lielveikaliem regulāri tiek izmesta pārtika – laši, maize, tortes, mandarīni un citi produkti, kā arī citas saimniecībā noderīgas lietas, piemēram, apģērbi. Cilvēki par to pauž sašutumu.
Kāda „Rimi” lielveikala bijusī darbiniece kasjauns.lv raksta: „Veikals ļoti rūpējās par tautas veselību. Svēti tiek ievērots princips: „Derīguma termiņš beidzies - pārdot nedrīkst”. Un tā katru dienu metu ārā gaļu – pat fileju, zivis – pat lasi, augļus – mandarīnus, apelsīnus, banānus, konditorejas izstrādājumus – tortes, telpaugus un daudz ko citu. Kronis visam – „Lāču maize”. Viss tika iznīcināts – samalts lielā mašīnā . Nav ko ložņāt pa miskastēm!
Liels bija mans pārsteigums, kad 21. janvāra vakarā atkritumu konteineros, kas stāv uz ielas, pie „Superneto” veikala ieraudzīju lielu kalnu jaunas veļas: krekliņus, biksītes, krūšturus, lakatus – daudz ko. Kopējais skaits simtos. Nelaime tikai viena – viss iebojāts, sagriezts ar šķērēm. Centos noskaidrot pie blakus esošā veikala „Superneto” darbiniekiem, kā var notikt tik vandālisks akts? Darbinieki paskaidroja: „Tāds ir „Rimi” norādījums. Paņemsi pats – zaglis, pārdot ar atlaidi – dators neļauj, vienīgais ceļš iznīcināt”. Un tā nu darbinieki ņem rokā šķēres un bojā, griež robus, un tad visu miskastē.
Un tā „ne pašam, ne Sašam”.”
Portāla lasītāja ar skumjām beigās nosaka: „Biju nopirkusi dziju un domāju adīt zeķes tiem, kam ir sliktāk par mani. Bet tagad man ir skaidrs, ka dzīvojam ļoti bagātā valstī un ziedot nekam un neko vairāk netaisos.”
SIA „Rimi Latvia” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa kasjauns.lv paskaidroja: „Pārtikas preces, kurām beidzies derīguma termiņš, nedrīkst nonākt cilvēka uzturā, tāpēc šādi produkti iespēju robežās tiek atdoti dzīvniekiem vai arī utilizēti.
Kas attiecas uz nepārtikas precēm, tad pārsvarā gadījumos, kad kādu preci ir nolemts netirgot, tās tiek atdotas labdarībai - vai caur ziedot.lv organizāciju, vai pa tiešo - piemēram, Sarkanajam krustam, Samariešu apvienībai, Pestīšanas armijai un citām organizācijām, kas tālāk šis preces nodod cilvēkiem, kuriem tās var noderēt saimniecībā. Var būt gadījumi, kad nepārtikas preces tiek utilizētas uz vietas veikalā - tas pārsvarā ir tādās situācijās, kad esošā prece nav atbilstošas kvalitātes vai arī veikalā ir tikai daži preces eksemplāri. Katrā ziņā tas nekad nenotiek ar „drēbju kaudzēm” vai „simtiem eksemplāru” - ja prece ir pietiekamā apjomā, tā tiek nocenota un tirgota, nevis izmesta laukā - neviens nav ieinteresēts izmest labas preces un radīt zaudējumus. Arī konkrētajā gadījumā ir tikušas utilizētas atsevišķas vecas mantas, kuru stāvoklis nebija atbilstošs, lai tās atdotu labdarībai.”
Eniņa kasjauns.lv teica, ka uz vietas veikalā tiek utilizētas tās nepārtikas preces, kas vairs nav lietojamas un pārdodamas, piemēram, preču paraugi, kas jau ilgi stāvējuši uz letes veikalā un ir kļuvuši netīri vai ir sabojāti.
Savukārt, runājot, par pārtikas precēm, Eniņa uzsvēra, ka ne visiem veikaliem ir sadarbība ar dzīvnieku patvertnēm, cirku vai zooloģisko dārzu un tāpēc nākas nederīgo pārtiku izmest atkritumu urnās.
Elmārs Barkāns