Autortiesību aģentūra: par aranžētu tautasdziesmu ir jāmaksā
Sabiedrība

Autortiesību aģentūra: par aranžētu tautasdziesmu ir jāmaksā

Jauns.lv

Ja tautasdziesmai mūziku komponējis autors, par dziesmas izpildīšanu publiskā pasākumā ir jāmaksā. Tas nav jādara gadījumos, ja tautasdziesma ir etniska un neaizsargāta.

Autortiesību aģentūra: par aranžētu tautasdziesmu ...

­

Latgales folkloras kopa “Dziga”
Latgales folkloras kopa “Dziga”

Šādu skaidrojumu kasjauns.lv sniedza Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas autoru apvienības AKKA/LAA komunikāciju nodaļas vadītāja Agnese Kārše.

Jau vēstīts, ka Latgales amatniekiem, kuri savas asociācijas sapulcē dziedāja Latgales tautasdziesmas, AKKA/LAA esot teikusi, ka jāpērk licence. Kārše skaidro, ka nevar komentēt konkrēto gadījumu, nezinot precīzi, kur un kad tas noticis. „Ja tiek dziedāta etniska, neaizsargāta tautasdziesma par licenci nav jāmaksā, bet, ja tai ir autors, ir jānoslēdz licences

līgums
un jāmaksā. Mēs neejam klāt un nesakām, ka nedrīkst dziedāt. Organizatoriem ir jāzina kas notiks pasākumā,” skaidro Kārše.

Savukārt asociācijas „Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele laikrakstam “Zemgales ziņas” norāda: „Līdz kam tad mēs varam aiziet, ja amatniekiem jāpērk licence, lai savas asociācijas pasākumā varētu dziedāt tautasdziesmas?”

Tomēr, ja publiskā pasākumā ieplānots dziedāt, organizatoriem jāsazinās ar AKKA/LAA, jānoslēdz

līgums
un pēc tā jāiesniedz
atskaite
. Ja nav dziedātas aizsargātas dziesmas, nav arī jāmaksā. „Parasti organizatori nezina precīzi kas tik dziedāts. Publiskā izklaides vai sporta pasākumā bez ieejas maksas, atlīdzība par autoru darbu izpildījumu ir atkarīga no apmeklētāju skaita. Ja dziesmu klausās 100 cilvēku, jāmaksā 30 lati, ja vairāk 50,” stāsta Kārše­.

 

Evija Hauka

/Foto:LETA