Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Britu tūristi slēdz derības par čurāšanu pie „Mildas” 93

Sabiedrība
2010. gada 29. maijā 10:24 2010. gada 29. maijā 10:24
Desmitiem Lielbritānijas tūristu dodas aplūkot Brīvības pieminekli nevis tādēļ, ka tas ir Latvijas nacionālais simbols, bet tādēļ, ka tas ir pārvērties par publisko tualeti.

Kāds angļu tūrists atvieglojas uz Brīvības pieminekļa pakāpieniem.

Jau vairākus gadus britu un skotu tūristiem viena no visapspriestākajām tēmām personiskajās interneta dienasgrāmatās un blogos, daloties iespaidos par saviem ceļojuma iespaidiem Rīgā, ir čurāšana pie Brīvības pieminekļa.

Neskatoties uz to, ka vairums šādu rīcību nosoda un čurātājus sauc par izdzimteņiem, kuri neciena ne savu, ne latviešu nāciju, daudzi par šo notikumu sajūsminās un to uzskata kā pikantu eksotiku. Lūk, daži šāda veida ieraksti interneta dienasgrāmatās:

* „Vissmieklīgākais, ko es atklāju Rīgā, bija derības par čurāšanu pie Latvijas nacionālā Brīvības simbola. Tā ir angļu „briežu” galvenā tradīcija Rīgā.”

* „Britu tūristi savā starpā sacenšas par čurāšanu. Angļu tūristu kompānijas savā starpā slēdz derības , kurš būs tik drosmīgs, ka urinēs pie Brīvības pieminekļa. Viņiem tā ir goda lieta. Rīgā soda par čurāšanu pie pieminekļa ir salīdzinošo zems – tikai ap 100 dolāriem.”

* „Manam angļu brālēnam galvā bija sakāpis pārāk labais degvīns, un viņš pie pieminekļa arī čurāja. Es nedomāju, ka tā bija ļaunprātība.”

Viens otrs tūrists savās ceļojumu piezīmes pat ir ilustrējis ar fotoattēliem, kurā redzams viņu „varoņdarbs” Brīvības pieminekļa pakājē vai Rīgas centrā. Šī fotoliecība, droši vien, ir nepieciešama, lai saņemtu pāris tūkstošu mārciņu lielo „gandarījuma balvu”.

Rīgas pašvaldības Tūrisma policijas nodaļas priekšnieks Andrejs Aronovs laikrakstam „Vesti Segodņa” atzinis, ka pirms došanās uz Latviju daži tūristi noslēdz derības, vai viņiem izdosies urīna strūklu nolaist pie Brīvības pieminekļa un aiziet nepamanītiem. Uzvarētājs var saņemt pat līdz 5000 angļu mārciņām (ap 4100 latu).

Tas ir daudzkārt vairāk nekā sods, ko pašreiz var piemērot pašvaldības policija par dabisko vajadzību nokārtošanu publiskā vietā. Parasti var piemērot administratīvo sodu 50 latu apmērā, bet ja nodarījums ir izaicinošāks to jau var kvalificēt kā sīko huligānismu, par ko piemērojams sods līdz 250 latiem vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm. Salīdzinot ar paredzamo laimestu, čurātājiem šāds sods „pupu mizas” vien ir.

Elmārs Barkāns/Foto:LETA

Citi šobrīd lasa

Čārlijs Šīns visai pasaulei paziņo, ka jau gadu nedzer! 9
FOTO: saposušās dāmas un eleganti kungi pulcējas Latvijas uzņēmēju gada ballē 70
Nežēlastībā kritusī Evija Vēbere uzmirdz ar jaunu dziesmu - un to nudien ir vērts noklausīties 246
Skatīt visus komentārus

Владимир Путин раскрыл свое последнее обещание Иосифу Кобзону

Видео: известного юмориста Обида Асомова проводили в последний путь