Rīgas Komercģimnāzijas skolēni un pedagogi protestē pret skolas slēgšanu
Iepretim Rīgas domei šodien pulcējās vairāki desmiti Rīgas Komercģimnāzijas skolēnu, pedagogu un viņu atbalstītāju, lai protestētu pret skolas slēgšanu, novēroja aģentūra LETA.
Protestētājiem rokās ir dažādi plakāti ar uzrakstiem, piemēram, plakāts ar uzrakstu "Neticu!", kas uzrakstīts gan krievu, gan latviešu valodā.
Ir arī plakāti ar tādiem uzrakstiem kā "Mēs par Rīgas Komercģimnāziju", "Rīgas Komercģimnāzija ir un būs" un "Uzņēmējus stārķi neatnes, tie rodas RKĢ".
Ar sanākušajiem protestētājiem runāja Saeimas deputāts Jakovs Pliners (PCTVL) un Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (JL). Tiek teiktas uzrunas par Rīgas Komercģimnāzijas saglabāšanas nepieciešamību.
Protestētājus uzklausīja arī Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis (TP), kurš, noklausoties vecāku stāstīto, atzina, ka Saeimas deputāti ir tikuši maldināti. Viņš vecākiem un skolas direktorei apsolīja, ka Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sasauks sēdi, uz kuru aicinās gan Rīgas domes atbildīgos speciālistus, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjus, Rīgas Komercģimnāzijas un Rīgas 2.ģimnāzijas vadību, vecāku pārstāvjus, lai uzklausītu viedokļus, kādēļ nolemts likvidēt Rīgas Komercģimnāziju, un kādas ir skolēnu iespējas turpināt mācīties jau iesāktās izglītības programmas. Arī Pliners solīja atbalstu likvidējamās skolas skolotājiem, skolēniem un vecākiem.
Ābiķis arī pauda neizpratni, kādēļ Rīgas dome pieņēmusi lēmumu skolēnus pārvietot uz Rīgas 2.ģimnāziju, kurai ir pietiekams skolēnu skaits, nevis uz Natālijas Draudziņas ģimnāziju, kur viens ēkas korpuss stāv tukšs.
Vecāki un skolēni, uzrunājot piketa dalībniekus, pauda neizpratni par Rīgas domes atbildīgo amatpersonu nekonkrētību lēmumu pieņemšanā, meliem par to, ka skola nav spējusi nokomplektēt proģimnāzijas klases. To neesot bijis iespējams izdarīt, jo bijis rīkojums neuzņemt skolēnus 7.klasē. Skolēnu vecāki ir sašutuši par 2.Rīgas ģimnāzijas lēmumu uzņemt tikai labākos skolēnus liecību konkursa kārtībā, nevis visus skolēnus, kā bija solīts sākumā. Tāpat netiekot piedāvāta iespēja Rīgas Komercģimnāzijas skolēniem iestāties 10.klasē.
Vecāki pieļauj iespēju, ka skolas likvidēšanas patiesais iemesls ir interese par nekustamo īpašumu, nevis vēlme sakārtot Rīgas skolu tīklu.
Jau ziņots, ka lēmumu par Rīgas Komercģimnāzijas reorganizāciju no 2010.gada 1.septembra Rīgas dome Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) saskaņoja jau 2009.gadā. Adiene stāsta, ka mācību gada sākumā Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) skolas kolektīvam solīja, ka skolu neslēgs, un aicināja pedagogus veidot jaunas mācību programmas, lai skola varētu turpināt darbu. "Taču aprīlī izrādījās, ka politiķi savus solījumus nepilda un skolu tomēr reorganizēs, tādēļ arī vecāki un skolēni aktīvi sāka organizēt protesta akcijas," uzsver Adiene.
Kā ziņots, pagājušajā nedēļā skolēni iesniedza pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā, prasot atcelt Rīgas domes lēmumu par skolas reorganizāciju.
Rīgas domes lēmumu reorganizēt Rīgas Komercģimnāziju skolēni apstrīd, jo pēc Rīgas Komercģimnāzijas reorganizācijas skolā īstenotās izglītības programmas komerczinībās, tūrisma menedžmentā, sabiedriskajās attiecībās skolēniem netiks piedāvātas ne Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijā, ne arī 3.ģimnāzijā.
Pašlaik Rīgas Komercģimnāzijā mācās 256 skolēni, tajā skaitā 120 skolēni mācās 12.klasē, kuri šogad skolu beidz. Pirms vairākiem gadiem Rīgas Komercģimnāzijā uzņēma piecas līdz sešas 10.klases, bet pērn - 67 skolēnus tikai trīs klasēs. Šogad 9.klasi beidz 27 skolēni.
LETA jau ziņojusi, ka pērn Izglītības un zinātnes ministrijā Rīgas dome saskaņojusi piecu izglītības iestāžu slēgšanu 2010.gadā, kuru vidū ir Rīgas 7.internātpamatskola, Rīgas Ziepniekkalna sākumskola, Rīgas Komercģimnāzija, Rīgas 100.vidusskola un Rīgas 16.vidusskola. Savukārt ar 2011.gadu plānota Rīgas 99.vidusskolas slēgšana.
LETA