Dome atsakās no privāta investora, Rīga maksās trīsreiz vairāk
Rīgas Dome ar Aināra Šlesera svētību atsakās no privāta investora 300 000 latiem un plāno ieguldīt „Saktas” puķu tirdziņā trīsreiz lielāku summu.
Jau 2007. gadā pēc arhitektu plenēra tapa jauna tirdziņa projekts, par kuru pašvaldība samaksāja 53 000 latu. Naudu gan izdeva, bet reāli neko nepaveica. Arhitekts Ervīns Freijs kasjauns.lv teic, ka Domē pat bija izveidota darba grupa, kurā iekļauts arī viņš, tikai neviena sēde tā arī nav notikusi.
Puķu tirgu bija gatava attīstīt SIA „21th Century”, kas iesniedza pilsētas izpilddirektoram, gan Mājokļu un vides jautājumu komitejai savu projektu, kuru par labu esam atzinis arī pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe. Privātfirma piedāvāja par saviem līdzekļiem — ap 300 000 latu — uzbūvēt pagaidu paviljonu, ievērojot visus noteikumus un saglabājot esošo nomas maksu ziedu tirgotājiem.
Arhitekts Freijs teic, ka šajā projektā paredzēta ventilācija, apkure, ūdensapgāde, tikai tā būtu pagaidu ēka, ar līgumu ne ilgāku par pieciem gadiem. „21th Century” plānotas tikai ziedu tirgotavas, taču Dome nu ir „atvēzējusies” uz daudz plašāku būvi ar veikalu rindām.
Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers nesen apmeklēja „Saktas” puķu tirgu, viņš jau agrāk to ir nosaucis par kauna traipu visai pilsētai. Lai to dzēstu, tirgus nodots pašvaldības SIA „Rīgas nami” pārziņā, kurš Šlesers ir Domes kapitāldaļu turētājs. Uzņēmums no saviem līdzekļiem finansēšot apmēram 830 000 latu vērto būvniecību — 3000 latu par kvadrātmetru.
Šlesers izteicies, ka sagatavošanas darbi sāksies ziemā, rekonstrukcija — martā vai aprīlī, jauni, stikloti paviljoni varētu būt gatavi mēneša laikā. Līdztekus tiktu sakārtota gājēju ietve, kas, pēc Šlesera domām, varētu būt labs iesākums Tērbatas ielas pārveidei par gājēju ielu.
Vēl jūnijā Domes Mājokļu un vides jautājumu komitejas priekšsēdētājs, Šlesera partijas biedrs Vjačeslavs Stepaņenko (LPP/LC) atzina, ka tas ir ļoti dārgi: „Neviens rīdzinieks to nesapratīs.”
Puķu tirdziņš sen jau ir jāpārbūvē, nevar arī apgalvot, ka vienas firmas piedāvājums uzskatāms par pašu labāko, taču šajā gadījumā Šlesers atkal vēlas rīkoties bez jebkāda konkursa un par pašvaldības naudu.