No 220 policistiem valsts valodas eksāmenu nokārtojuši tikai 53
Kopš marta, kad 220 Valsts policijas amatpersonām tika dota iespēja līdz 1.oktobrim iemācīties latviešu valodu atbilstošā līmenī un saņemt valsts valodas prasmi apliecinošu dokumentu, to ir izdarījuši 53 policisti.
86 VP amatpersonas joprojām turpina apgūt valsts valodas prasmes, no tām vairākas amatpersonas ir nokārtojušas eksāmenu, bet vēl gaida tā rezultātus, vairākām amatpersonām ir paredzēts eksāmens tuvākajā laikā vai arī tās turpina mācības. Savukārt 48 amatpersonas ir atvaļinātas no dienesta vai arī pārceltas uz darbu citās IeM sistēmas iestādēs, informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) preses pārstāve Gunta Skrebele..
Vēl desmit no minētajām 220 amatpersonām atrodas ilgstošā prombūtnē, bet 23 nav iesniegušas informāciju, kādi pasākumi tiek veikti, lai apgūtu valsts valodu atbilstošā līmenī, pastāstīja Skrebele.
Kā ziņots, pēc tam, kad gada sākumā iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) bija aktualizējusi jautājumu par nepieciešamību VP strādājošajiem zināt valsts valodu atbilstošā līmenī, kā arī pēc veiktajām pārbaudēm, 220 VP amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm tika dota iespēja līdz 1.oktobrim iemācīties valsts valodu.
Tagad Mūrniece cer, ka no iedzīvotājiem vairs netiks saņemtas sūdzības par to, ka VP darbinieki ar viņiem nerunā valsts valodā. "Varu apliecināt, ka arī turpmāk sekosim līdzi, lai VP darbinieku latviešu valodas prasmes būtu atbilstošā līmenī," sola iekšlietu ministre.
LETA jau ziņoja, ka pēc tam, kad Mūrniece bija saņēmusi vairākus iesniegumus no iedzīvotājiem un informāciju no plašsaziņas līdzekļiem, ka atsevišķas VP amatpersonas nerunā valsts valodā, viņa uzdeva VP priekšniekam ģenerālim Valdim Voinam veikt pārbaudi par VP amatpersonu valsts valodas prasmju atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un veikt nepieciešamos pasākumus, lai šo problēmu atrisinātu.
Pēc VP gada sākumā veiktās pārbaudes rezultātiem tika secināts, ka 3% jeb aptuveni 220 VP strādājošo valsts valodas zināšanas nav atbilstošas dienesta pienākumu veikšanai. VP informēja šos darbiniekus par nepieciešamību uzlabot savas latviešu valodas prasmes un līdz šā gada 1.oktobrim veikt atkārtotu valodas prasmju atestāciju.
Nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni profesionālo un amata pienākumu pildīšanai VP amatpersonām nosaka Ministru kabineta 2009.gada 7.jūlija noteikumi Nr.733 "Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmju pārbaudi".
LETA/Foto:LETA