Nāvīgās izklaides Gulbenē - draugus pārbauda ar eletrošoku
„Iesist” ar elektrošoku var ne tikai uzbrucējam un naidniekam, bet arī savam draugam, liekot viņam sāpēs vārtīties pa zemi. Pēc visa spriežot, šāds izklaides veids ir pieņemams vairākiem Gulbenes puses jauniešiem.
Kāds Gulbenes puisis internetā ir ievietojis video, kurā redzams kā viņš izklaides nolūkos ar elektrošoku „pārbauda” savu draugu. Pēc strāvas trieciena draugam uz brīdi tiek paralizēta labā kāja un viņš sāpēs nokrīt uz zemes. Spēles ar elektrošoku nav nekāda bezvainīga izklaide asu izjūtu cienītājiem, jo tā var beigties pat ar dzīvības zaudēšanu.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša kasjauns.lv teica, ka teorētiski, ja elektrošoka ierīce ir sertificēta un legāli iegādāta, tai nevajadzētu atstāt negatīvu ietekmi uz cilvēka veselību, tā tikai uz brīdi paralizē viņa rīcībspēju. Savukārt, ja elektrošoka ierīce ir paštaisīta vai „uzlabota”, tad tā var izraisīt pat cilvēka nāvi. Katrā ziņā elektrošoks nav nekāda rotaļlietiņa, bet gan pašaizsardzības līdzeklis, kurš var radīt apdraudējumu cilvēka veselībai.
Konkrētajā Gulbenes video gan nav redzams, kādu un cik stipru elektrošoku pielieto jaunieši. Tomēr, pēc visa spriežot, tas ir visnotaļ jaudīgs, jo mazāk iedarbīgākie elektrošoki uz cilvēka organismu neiedarbojas caur drēbēm.
Elektrošoks izraisa sāpju triecienu, muskuļu (iedarbības zonā) un elpošanas īslaicīgas spazmas. Savukārt tā ilglaicīga pielietošana (nevis acumirklīgs pieskāriens, bet gan tā pielietošana vienu, trīs sekundes) izraisa orientācijas un līdzsvara zudumu, dažreiz arī samaņas zudumu. Teorētiski visām minētajām pazīmēm ir jāpazūd pēc dažām minūtēm. Tomēr, ņemot vērā strāvas stiprumu un cilvēka veselības stāvokli (sirds „izturību”), elektrošoks var izraisīt pat nāvi.
Gulbenes jauniešu spēles uz dzīvību un nāvi: