Komā atrastais Juris sācis runāt, tomēr atsakās sniegt liecības
Sabiedrība

Komā atrastais Juris sācis runāt, tomēr atsakās sniegt liecības

Jauns.lv

23 gadus vecais Juris Boitmanis, kuru oktobrī smagi piekautu komā atrada Daugavas malā, sācis atlabt. Tomēr nesaprotamu iemeslu dēļ Juris atsakās policijai sniegt liecības.

Komā atrastais Juris sācis runāt, tomēr atsakās sn...

­

Mediķi paveikuši gluži vai brīnumu – pirms trim mēnešiem komā atrastais Juris Boitmanis sācis pamazām atveseļoties.
Mediķi paveikuši gluži vai brīnumu – pirms trim mēnešiem komā atrastais Juris Boitmanis sācis pamazām atveseļoties.

Viņa ārstēšanai naudu ziedoja cilvēki no visas Latvijas. Puisis no Rīgas klīnikas pārvests uz Siguldas slimnīcu.

Pirms gandrīz trim mēnešiem – pagājušā gada 19. oktobrī - Rīgā uz AB dambja smagi piekautais un pēc tam divas nedēļas komā pavadījušais 23 gadus vecais jaunietis Juris Boitmanis sāk atveseļoties. Viņš pamazām sāk runāt un jau spēris pirmos soļus, vēsta LNT raidījums „Degpunktā”.

Ārsti paveikuši brīnumu

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka pagājušā gada oktobrī uz AB dambja kāds garāmgājējs pamanīja smagi piekauto Juri, viņš izsauca ātro palīdzību un puisi nogādāja Paula Stradiņa klīniskajā slimnīcā. Klīnikā mediķi cīnījās par Jura dzīvību, kura vārda tiešā nozīmē karājās mata galā. Puisis divas nedēļas nogulēja komā pirms viņš nāca pie samaņas.

Šobrīd Juris uzsācis rehabilitācijas kursu Rīgas rajona slimnīcā Siguldā. Smagi cietušais Juris ar sabiedrības ziedojumu palīdzību un neatlaidīgu ārstu gādību atguvis spēju pamazām runāt un spert dažus soļus.

Stradiņa slimnīcas ārsti patiešām paveica brīnumu, jo 6. novembrī smagā stāvoklī guļošais Juris nāca pie samaņas un mēģināja pat izburtot vārdus. Vairākas nedēļas ārsti pat nezināja cietušā pacienta vārdu, jo neviens tuvinieks nebija pieteicis viņa pazušanu.

Palīdz visa Latvija

Jura glābšanā iesaistījās daudz cilvēku. Tā kā puisis bija atrasts bez dokumentiem un nebija zināma viņa personība, bet neviens radinieks nebija pieteicis viņa pazušanu, ar televīzijas starpniecību tika noskaidrots Jura vārds – viņu bija atpazinis kāds kursa biedrs. Savukārt Jura māte pirmajās dienās pat Juri nemeklēja un nenojauta, ka ar viņu noticis kas nelāgs. Tieši tai laikā, kad viņu atrada piekautu, Jurim vajadzēja būt ceļā uz savu jauno darbavietu Polijā un Jura tuvinieki domāja, ka viņš ir ceļā.

Vēlāk labdarības organizācija „ziedot.lv” un raidījums „Degpunktā” rīkoja akciju, lai savāktu līdzekļus Jura ārstēšanai. Nepilna mēneša laikā tika saziedoti vairāk nekā 6000 lati, kuri nu lieti noderējuši.

Siguldas slimnīcas vadītājs Valdis Siļķe atceras pirmo sastapšanos ar Juri: „Atbrauca ar zondi degunā un varēja tikai gulēt.” Ar pēc komas modušos jaunieti pašlaik strādājot vesela mediķu komanda, un tās darbam jau jūtami sekmīgi rezultāti.

Sarunā ar raidījumu „Degpunktā” Juris jau pats spēja sasveicināties un pastāstīt, ka vingrojot vairākas reizes, spējot piecelties kājās un pat spert dažus soļus. Juris sacīja: „Daudz labāk, vismaz runāt esmu sācis un atceros kaut ko.”

Gandrīz vai katru dienu pie dēla slimnīcā ir viņa māte Lūcija Ruta Boitmene, kura pastāstīja: „Televizoru skatās, viņam patīk, ja palasa priekšā.”

Boitmaņu ģimene izsaka pateicību viesiem ziedotājiem, kuri neatstāja viņus nelaimē vienus. Juris piebilda: „Paldies visiem tiem, kuri ziedoja! Lielākais paldies! Mēs paši nekad nevarētu samaksāt.” Jura rehabilitācijas kurss slimnīcā ik dienas izmaksā 15 latus no ziedotāju naudas un gandrīz 11 latus no valsts budžeta.

Policija meklē vainīgo

Kamēr Juris atveseļojas, policija turpina izmeklēt noziegumu un vākt pierādījumus. Pašlaik lietas ietvaros esot nopratinātas vismaz 30 personas. Tomēr lietas izmeklēšanu apgrūtinot kāds būtisks apstāklis. Rīgas Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Ļena Keine intervijā „Degpunktā” norādīja, ka pats cietušais esot atteicies no liecību sniegšanas policijai neizprotamu iemeslu dēļ.

Keine skaidroja, ka operatīvajiem darbiniekiem esot divas versijas: „Pirmā un galvenā – cietušo puisi kāds ietekmē. Izmeklēšanas stadijā ir noskaidrota, iespējams, vainīgā persona. Operatīvie darbinieki pārbauda faktu, bet, ja tālākā gaitā nebūs ciešākas sadarbības un atbalsta no cietušā puses, būs ļoti grūti pierādīt un šo, iespējams, vainīgo personu saukt pie kriminālatbildības.”

Elmārs Barkāns

­