Internetā saskaitījušies vairāk nekā 650 000 cilvēku
Tautas skaitīšanas pirmajā posmā, kas no 1.marta līdz 12.martam norisinājās internetā, piedalījušies vairāk nekā 650 000 personu.
Tautas skaitīšanā internetā iegūtā informācija vēl tiks precizēta, un šonedēļ tiks apzinātas tās personas, kuras saskaitītas vairākas reizes, kā arī precizētas adreses uz kurām skaitītājiem nebūs jāiet.
Statistikas pārvalde norāda, ka gadījumā, ja tautas skaitīšanas veidlapa nebūs aizpildīta par visiem mājsaimniecības locekļiem, skaitītājs apmeklēs konkrēto adresi un aptaujās pārējos mājsaimniecības locekļus.
Izmantojot pārvaldes rīcībā esošo administratīvo reģistru datus, tiks izvērtēta arī tautas skaitīšanas anketās iekļautās informācijas kvalitāte, un, ja tiks atklātas būtiskas nepilnības, iedzīvotājus lūgs precizēt sniegto informāciju.
Sākotnēji bija plānots, ka internetā tautas skaitīšanās noritēs līdz 10.martam, taču lielās aktivitātes dēļ Centrālā statistikas pārvalde pagarināja šo iespēju līdz 12.martam. Pirmajās desmit dienās internetā anketas bija aizpildītas par 581 000 iedzīvotāju.
Tos iedzīvotājus, kuri nebūs aizpildījuši tautas skaitīšanas anketu internetā, laikā no 17.marta līdz 31.maijam tautas skaitītāji apciemos dzīvesvietā. Tautas skaitītāji drīkstēs ierasties pie iedzīvotājiem no plkst.7 līdz plkst.21. Ikvienam tautas skaitītājam būs apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru.
Lai pārliecinātos un noskaidrotu tautas skaitītāja identitāti, jāzvana uz bezmaksas tālruni 80000777, nosaucot skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīvesvietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru. Ja iedzīvotājiem tomēr rodas papildu šaubas, par to jāinformē CSP darbinieki, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole.
Kā ziņots, interneta tautas skaitīšanas pirmās dienas sākās ar vairākām ķibelēm. Pirmajā tautas skaitīšanas dienā, 1.martā, lielās intereses dēļ tika pārslogotas CSP elektroniskās sistēmas, bet jau 2.martā atklājās, ka, ļaujot autorizēties ar personas kodu un pases numuru, tiek pārkāptas personas datu drošības prasības.
2011.gada tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta pirmo reizi pēc valsts iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī pirmo reizi iedzīvotājiem ir iespēja anketas aizpildīt arī elektroniski.
Tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta ANO vispārīgās pasaules valstu iedzīvotāju skaitīšanas laikā un tiek organizēta saskaņā ar Tautas skaitīšanas likumu un Eiropas Parlamenta un Padomes 2008.gada 9.jūlija regulu par iedzīvotāju un mājokļu skaitīšanu.
Tautas skaitīšanas mērķis ir iegūt pilnīgu informāciju par iedzīvotāju un mājokļu skaitu un struktūru Latvijā.