Nadeždas māte noliedz, ka 16.marta video redzama viņas meita
Nadeždas Devjatņikovas māte noliedz, ka 16.martā leģionāru piemiņas pasākumā notikušajā incidentā video redzamā jaunā sieviete ir viņas meita.
Nadeždas māte Natālija Devjatņikova stāstīja, ka šorīt viņu mājās ieradusies policija un aicinājusi Nadeždu doties uz policijas iecirkni. "Mēs bijām ļoti pārsteigti par to. Es atbildu par savu bērnu un zinu, ka 16.martā viņa bija skolā, nevis pie Brīvības pieminekļa. Arī skolotāji to var apliecināt. Uzrakstījām paskaidrojumu policijai un meita uz policiju netika aizvesta," teica meitenes māte.
Viņa atzīst, ka ir izmisumā par notikušo, jo meitenei internetā tiek izteiktas aizskarošas piezīmes.
Arī Devjatņikovas audzinātāja apliecināja, ka 16.martā Nadežda bijusi mācību stundās skolā. Audzinātāja meiteni raksturoja kā pieklājīgu un centīgu skolnieci, kas augusi labā ģimenē.
Latvijas Universitāte noliedz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par to, ka Nadežda Devjatņikova ir LU Pedagoģijas fakultātes studente, jo LU nav studentes ar šādu vārdu un uzvārdu.
Pēc 16.martā pie Brīvības pieminekļa notikušā konflikta, kad gados jauna sieviete iepļaukāja un uzspļāva pensijas vecuma kundzei, policija ir saņēmusi trīs iesniegumus un sākusi administratīvo lietu par sīko huligānismu, taču iesaistītās personas pagaidām nav izdevies noskaidrot.
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava informēja, ka, izvērtējot konkrēto situāciju, Centra policijas iecirknī par minēto incidentu ir sākta administratīvā lieta pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.panta "Sīkais huligānisms". Šis pants paredz, ka par lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, var piemērot naudas sodu no 50 līdz 250 latiem vai administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.
Izmeklējot konkrēto administratīvo lietu, policija mēģina noskaidrot konfliktā iesaistītās personas, taču pagaidām tas nav izdevies. Ikvienu, kurš varētu palīdzēt identificēt šīs sievietes, policija lūdz zvanīt uz tālruni 112 vai 67 086 200. Policija aicina atsaukties arī pašu cietušo kundzi, kura tika iepļaukāta un apspļaudīta.
Kā piebilda Pildava, lai vērtētu, vai konkrētais gadījums nav kvalificējams kā kriminālpārkāpums, vispirms ir nepieciešams cietušās personas iesniegums, tāpat vajag noskaidrot citus lietas apstākļus, piemēram, kādi miesas bojājumi cietušajai nodarīti u.tml.
Jautāta, vai nav ierosināta dienesta pārbaude par policijas darbinieku, kuri atradās notikuma vietas tuvumā, nolaidību un attiecīgu nereaģēšanu uz minēto incidentu, Pildava skaidroja, ka šādos pasākumos, kuros pulcējas radikāli pretēju viedokļu paudēji, likumsargu iejaukšanās ne vienmēr ir pareiza - tas jāvērtē pēc konkrētas situācijas, jo ļoti iespējams, ka, pievēršot nelielam konfliktam pastiprinātu uzmanību, tas var izraisīt emocionāli noskaņota pūļa iejaukšanos, tādējādi izraisot daudz lielākas nekārtības.
Kā ziņots, 16.martā notikušais leģionāru piemiņas gājiens Rīgā no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli aizritēja bez nopietnām fiziskām sadursmēm starp dažādu viedokļu pārstāvjiem un pasākuma laikā netika aizturēts neviens cilvēks, taču netālu no Brīvības pieminekļa izcēlās konflikts starp kādu krieviski runājošu jaunu sievieti un latviski runājošu pensijas vecuma kundzi. Jaunākā konfliktētāja vecāko iepļaukāja un uzspļāva viņai.
Latvijas Televīzijas Ziņu dienests minēto konfliktu uzfilmēja un videomateriālu nodeva tiesībsargājošajām iestādēm. Policijā tika saņemti arī citi iesniegumi saistībā ar šo incidentu.
LETA