Kopš gada sākuma dzīvesvietu ārvalstīs oficiāli reģistrējuši 2800 no Latvijas aizbraukušie
Šā gada pirmajos trīs mēnešos savu pastāvīgo dzīvesvietu ārzemēs Iedzīvotāju reģistrā oficiāli deklarējušas 2797 personas, kuras pirms tam dzīvojušas Latvijā, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.
Kopš gada sākuma jaunu adresi ārzemēs reģistrējušas arī 915 tādas Latvijas Iedzīvotāju reģistrā iekļautas personas, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārzemēs, bet tagad mainījušas adresi.
Salīdzinājumam, pērn visa gada laikā iesniegumi par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs tika saņemti no 7496 nesen izceļojušām personām un vēl 2887 - no personām, kuras jau iepriekš dzīvojušas ārpus Latvijas, bet mainījušas adresi.
"Pastiprināta iedzīvotāju interese par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs novērojama tieši pēdējo dienu laikā, turklāt iesniegumi tiek saņemti gan no tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ārzemēs dzīvo jau ilgstoši, gan arī no tiem, kuri vēl tikai grasās tuvākajā laikā pamest Latviju," aģentūrai LETA atzina Rjabcevs.
Saskaņā ar PMLP novērojumiem lielākoties minētā tendence ir saistīta ar ārzemēs dzīvojošo vēlmi vēlāk vērsties Valsts ieņēmumu dienestā, lai tur nokārtotu nerezidenta statusu, kas atbrīvo personu no pienākuma deklarēt citās valstīs gūtus ienākumus.
Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu personai, ja tā uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, ir pienākums paziņot PMLP par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To var izdarīt, aizpildot PMLP interneta mājaslapā lejupielādējamu iesniegumu vai uzrakstot iesniegumu brīvā formā, tajā norādot datus par sevi vai savu nepilngadīgo bērnu un adresi ārvalstī.
Minēto iesniegumu persona var iesniegt personīgi klātienē vai nosūtot pa pastu PMLP, Latvijas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, kā arī elektroniski portālā "www.latvija.lv", ja persona lieto drošu elektronisko parakstu.
LETA