Skūpstoties nodod narkotikas, dzērumā guļ uz vilciena
Jūrmalā dzērumā vizinās un skraida pa „eļektričkas” jumtu. Jelgavā ceļu policistam kukuli dod par neko – „vienkārši tāpat”. Kasjauns.lv piedāvā nedēļas dīvainību TOP 5.
Ekstrēmais alpīnists uz elektrovilciena jumta
Kāds jēgu pārdzēris ekstrēmists pagājušās svētdienas pēcpusdienā pamatīgu jezgu izraisīja Jūrmalā. Viņš bija nolēmis pa kūrortpilsētu pavizināties uz elektrovilciena jumta. Kādēļ viņam šāda doma ienāca prātā un kā viņš ticis uz vagona jumta, ekstrēmists gan nespēja paskaidrot. Pārlieku lielais alkohola daudzums asinīs vīrietim bija izraisījis amnēziju un runas spēju zudumu.
Ugunsdzēsēji 6. aprīļa pēcpusdienā saņēma izsaukumu uz Dubultu staciju, jo vilciena mašīnists bija pamanījis, ka uz viena vagona jumta atrodas cilvēks. Uz vagona jumta guļošais cilvēks izrādīja dzīvības pazīmes, taču nerunāja, tādēļ glābēji sākotnēji nevarēja ar viņu sazināties.
Notikuma vietā ieradās „Latvijas Dzelzceļa” pārstāvji, kuri sazemēja vilcienu, lai glābēji varētu piekļūt uz jumta esošajam cilvēkam. Cilvēks no vilciena jumta tika nocelts. Vīrietis bija stiprā alkohola reibumā un pats nemācēja paskaidrot, kā nokļuvis uz jumta. Skaistos dzelzceļa stigu skatus viņš gan nebaudīja, jo uz vilciena jumta gulēja.
Tomēr vēlāk, kad vilciens jau kādu laiku bija stāvēja uz rezerves sliedēm, ekstrēmists mazliet atžirga un pat sāka skraidīt pa vilciena jumtu.
Dzelzceļnieki sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Birzule norādīja, ka šī ir ļoti neikdienišķa situācija, kur nepieciešama īpaši apmācīta personāla palīdzība. „Tur nav 220, bet 3000 voltu,” viņa piebilda.
Pēcāk izrādījās, ka vīrietis ir rūdīts huligāns, kuram par šādu pārkāpumu tagad var piespriest pat arestu. Braucējs dzimis 1964.gadā un agrāk vairākkārt administratīvi sodīts par sīko huligānismu un atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā.
Vienīgā labā ziņa šajā sakarā ir tā, ka ekstrēmais braukalētājs uz vilciena jumta bija nolēmis pavizināties aprīļa sākumā, nevis peldsezonas laikā. Tādā gadījumā Jūrmalā būtu nevis tikai neliela jezga, bet gan traģisks haoss.
Kukulis par neko
Kukuļdošana tagad ir tik izplatīta, ka galvenais ir tikai dot, pat nenoskaidrojot, kāpēc un par ko.
Pamatīga neraža sanāca kādam 1956. gadā dzimušam Jelgavas autovadītājam. Viņš ceļu policistiem par neko deva kukuli desmit eiro (Ls 7) apmērā un nokļuva aiz restēm. Pats kuriozākais ir tas, ka viņš piedāvāja kukuli praktiski par neko.
Jelgavā pirmdien, 11. aprīlī, par desmit eiro kukuļa došanu policistam aizturēja satiksmes noteikumu pārkāpēju, kuram draudēja vien brīdinājums. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde informēja, ka patruļpolicija Aviācijas ielā aizturēja autovadītāju, kurš bija pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumus, un viņam saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu par braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošanu policija gribēja izteikt vien brīdinājumu.
Maksimālais sods, ko likums par šādu pārkāpumu paredz, gan ir naudas sods desmit latu apmērā. Tomēr, lai nenoformētu administratīvā pārkāpuma protokolu, vadītājs policistam deva desmit eiro.
Tagad aizturētajam draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
Bezpajumtnieks trīs gadus vēro ekskluzīvu kabeļtelevīziju
Vecmīlgrāvī kāda daudzdzīvokļu nama bēniņos aizturēts bezpajumtnieks, kuram gadījies misēklis, mēģinot kārtējo reizi nelegāli pieslēgties kabeļtelevīzijai. Nu bezpajumtniekam ar savu televizoru jāmeklē citi bēniņi.
Aizturētais atzinies, ka uz bēniņiem televizoru atgādājis jau pirms trim gadiem un visu šo laiku skatījies televīziju, izmantojot nelegālu pieslēgumu kabelim.
„Pagrīdes” skatītāju pieķēra, jo pirmdien daudzdzīvokļu mājas bēniņos nostrādāja signalizācija, liecinot par bojājumu televīzijas kabelī. Ieradās privātās apsardzes firmas darbinieki, kuri bēniņos sastapa 1987. gadā dzimušu vīrieti ar televizoru.
Policisti noskaidroja, ka aizturētais ir agrāk netiesāts vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas. Likumsargiem bezpajumtnieks pastāstīja, ka jau pirms trim gadiem uz šiem bēniņiem atnesis televizoru un nelegāli pieslēdzis to kabeļtelevīzijai. Visu šo laiku viņš skatījies televīziju, kad vien to vēlējies, mēģinot kārtējo reizi pieslēgt kabeli televizoram, gadījies misēklis, tāpēc nostrādājusi signalizācija un ieradušies apsardzes darbinieki.
Pensionēts ugunsdzēsējs traucē bijušajiem kolēģiem
Pāragri aiziet pensijā ir kaitīgi, ja cilvēks nav noskaņots baudīt saulainās vecumdienas, bet gan joprojām praksē pielietot savas darba dzīves laikā iegūtās iemaņas.
Ogresgala pagastā ceturtdienas rītā ugunsdzēsējiem degošu dārza māju traucējis dzēst mājas saimnieks - bijušais brīvprātīgais ugunsdzēsējs, tāpēc glābējiem pensionāra savaldīšanai vajadzēja izsaukt policiju.
Ugunsdzēsēji bija devušies uz Ogresgala pagasta Lībieškalnu, kur dega dārza māja kopā ar garāžu 70 kvadrātmetru platībā. Par laimi, īpašuma saimnieks jau pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija paspējis mašīnu no garāžas izbraukt ārā, bet pēcāk gan viņš uzvedās neadekvāti.
Bijušais brīvprātīgais ugunsdzēsējs pārāk uzstājīgi centās pamācīt savus pēctečus. Viņš piedalījās dzēšanas darbos, tādējādi apdraudot savu veselību. Ugunsdzēsēji pensionāra kaprīzes vairs nevarēja paciest, tāpēc izsauca policiju.
Pēc ugunsgrēka nodzēšanas gan ugunsdzēsēji un mājas saimnieks šķīrās draudzīgi.
Inovācijas cietumnieku apgādē
Cietumnieku radi, draugi un paziņas ir visnotaļ inovatīvi un izdomā visnotaļ savdabīgus veidus, kā aiz restēm saviem tuviniekiem nogādāt aizliegtas lietas – gan mobilos tālruņus, gan narkotikas.
• Rīgas Centrālcietuma darbinieki aizturējuši invalīdu, kurš mēģinājis kādam apcietinātajam piegādāt septiņus mobilos tālruņus, kas bija paslēpti kājas protēzē.
• Pilsonis bija ieradies uz īslaicīgu satikšanos ar apcietināto, bet, viesi pārmeklējot, cietuma darbiniekiem šķita aizdomīga kājas protēze, kas bija aptīta ar elastīgo saiti, bet zem tās vēl uztīta folija. Pārbaudot protēzi, atklāti mobilie tālruņi.
• Tā kā nesen Satversmes tiesa noteica, ka īslaicīgas satikšanās notiek bez cietuma darbinieka klātbūtnes un bez stikla sienas, cietumnieku sievas saviem vīriem narkotikas aizvien biežāk cenšas nodot skūpstoties.
• Neatļauto priekšmetu un vielu nodošanā izmanto pat bērnus, piemēram, ierodoties uz tikšanos ar zīdaini, autiņbiksītēs paslēpts tālrunis vai maisiņš ar narkotikām.
• Lai novērstu aizliegto priekšmetu un vielu iekļūšanu cietumā, tā darbiniekiem pastiprināti jākontrolē un jāpārbauda ieslodzītie pēc satikšanās.