112

Aglonas svētkos dežurēs vairāk nekā 100 mediķi

Jauns.lv

Medicīnisko palīdzību Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku apmeklētājiem Aglonā sniegs vairāk nekā 100 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi, ārstu palīgi, reanimatologi, kā arī Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības sniedzēji, informēja dienesta pārstāve Laura Ševčenko.

Aglonas svētkos dežurēs vairāk nekā 100 mediķi...

Kā klāsta Ševčenko, svētku laikā no 11.augusta līdz 15.augustam mediķu posteņi atradīsies visā Aglonas bazilikas teritorijā, kurus varēs atpazīt, meklējot dzeltenas krāsas medicīnisko telti, ātrās palīdzības mašīnu vai lielu, baltu balonu ar sarkanu krustu.

"Iepriekšējo Aglonas svētku laikā cilvēki visbiežāk pēc palīdzības vērsušies ar sirds-asinsvadu sistēmas slimību saasinājumiem, locītavu sastiepumiem, ādas noberzumiem, fizisku spēku izsīkumu, gremošanas trakta darbības traucējumiem, kā arī insektu kodumiem," ziņo Ševčenko.

Visos gadījumos, kad pasliktinājies veselības stāvoklis - ir izteikts vājums, paaugstināta temperatūra, caureja, slikta dūša, sāpes, traumas, hronisku saslimšanu saasinājumi un citas veselības problēmas -, esot jāmeklē mediķu palīdzība. Ja līdz mediķiem nav iespējams nokļūt vai arī cietušais atrodas ārpus svētku norises vietas, akūtu, pēkšņu saslimšanu vai traumu gadījumos ātro palīdzību var izsaukt, zvanot uz tālruņa numuru 113.

Lai nepārkarstu, mediķi iesaka izvairīties no ilgstošas uzturēšanās tiešos saules staros, kā arī jāatceras regulāri uzņemt šķidrumu, vēlams - fasētu, negāzētu ūdeni. Pirms lietošanas jāpārliecinās par pārtikas derīgumu.

Tāpat svarīgi esot izvēlēties piemērotu apģērbu - vieglu, gaišu, ērtu un no dabīga materiāla, kas nodrošina ķermeņa elpošanu. Arī apavi jāizvēlas ērti un elpojoši, jāizmanto galvassegas, galvā liekot cepuri vai lakatu.

Svētku apmeklētājiem arī jāuzmanās no insektu, lapseņu un bišu, kodumiem, kā arī no ērcēm. Tāpat mediķi aicina piesardzīgi dedzināt sveces un uzmanīties no sveču liesmām, kā arī kūstošā vaska.

Tāpat svētceļojuma laikā vēlams nodrošināties ar plāksteriem un pārsējiem ādas noberzumu, nobrāzumu apkopšanai. Kā arī, slimojot ar hroniskām slimībām, nepieciešams ņemt līdzi izrakstītos medikamentus pietiekamā daudzumā, lietojot tos, kā noteicis ārsts, un ievērojot veselības stāvoklim atbilstošu režīmu.

Svarīgi esot atvēlēt laiku atpūtai un miegam - mediķi aicina svētku dalībniekus nepārpūlēties ne ceļā uz svētkiem, ne pašos svētkos, bet gan saudzēt savu veselību, pasēdēt, atpūsties, atgulties, ja nepieciešams.

Dalībniekiem jācenšas uzlādēt mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt palīdzību. Tāpat mediķi aicina savā telefonā ierakstīt radinieku telefona numurus, kurus mediķi spētu identificēt un sazvanīt pacienta piederīgos, ja tas nepieciešams.

Ja svētku dalībnieki slimo ar kādu hronisku saslimšanu, kas var saasināties, un var būt nepieciešams sazvanīt pacienta radiniekus, mediķi lūdz cilvēkus, piemēram, somā vai kabatā, paņemt līdzi zīmīti, kur minēta slimība, ar ko cilvēks slimo.

LETA