Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kots: LTV Panorāma nekur nepazudīs 2

Sabiedrība
2011. gada 5. oktobrī 14:45 2011. gada 5. oktobrī 14:45
Latvijas Televīzijā (LTV) arī turpmāk tradicionālajā laikā būs ikvakara ziņu raidījums "Panorāma", taču papildus tam būs vēl īss ziņu izlaidums pulksten 19.45, norāda LTV ģenerāldirektors Edgars Kots.

"Panorāmas" saturu plānots padarīt analītiskāku, uzsvēra LTV ģenerāldirektors Edgars Kots. Pretēji publiski izskanējušajām ziņām, Kots norāda, ka "Panorāma", tāpat kā līdz šim, tiks pārraidīta plkst.20.30, bet tās saturs kļūs analītiskāks.

Tāpat plānots pastiprināt LTV informatīvo telpu un plkst.19.45 LTV 1.kanālā pārraidīt īsu ziņu kopsavilkumu ar ieskatu "Panorāmas" tematos. Kots gan norādīja, ka konkrēti plāni par izmaiņām ziņu raidījumā tiks izklāstīti nākamās nedēļas sākumā plānotajā preses konferencē.

"Šīs izmaiņas ir jau iesāktā darba turpinājums, un šo plānu nevaram tik strauji mainīt. LTV attīstību ietekmēja arī Ziņu dienesta vadītāja [Mareka Gailīša] paziņojums par amata atstāšanu, tomēr iesākto darbu turpināsim," uzsver Kots.

LTV ģenerāldirektors nenoliedz, ka raidījumu vadītāju amatos būs "jaunas sejas", taču patlaban konkrētas personas nevēlējās atklāt, norādot, ka vēl jāvienojas ar konkrētajiem darbiniekiem.

Kā ziņots, izmaiņas LTV ziņu programmā būs redzamas aptuveni pēc divām nedēļām - oktobra vidū, šodien žurnālistiem pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sēdes pastāstīja LTV ģenerāldirektors Kots.

Patlaban nepieciešams vēl nedaudz laika sagatavot informāciju par tālāko LTV attīstību, un nākamās nedēļas sākumā paredzēts par izstrādātajiem plāniem informēt arī medijus.

Kots akcentē, ka jau patlaban LTV programmā vērojamas izmaiņas, piemēram, "100.panta preses kluba" speciālizlaidumi, kurus šonedēļ vadīja Gundars Rēders un Arnis Krauze.

"Šīs izmaiņas tika izstrādātas vēl kopā ar iepriekšējo Ziņu dienesta vadītāju Mareku Gailīti, un tās tiks turpinātas, jo jauna vadītāja redzējumu iedzīvināt var tikai aptuveni pusgada laikā," sacīja Kots.

Patlaban turpinās arī jaunā Ziņu dienesta vadītāja meklējumi, tomēr tie līdz šim bijuši nesekmīgi. Kots vēlreiz pastāstīja, ka, ja līdz nākamās nedēļas sākumam "neizkristalizēsies" kāds spilgts līderis, kurš varētu uzņemties Ziņu dienesta vadītāja vietu, tad tiks gatavots konkurss.

Kots pastāstīja, ka pēc Gailīša aiziešanas viņa pienākumi tiks sadalīti starp kanāla vadītāju Baibu Šmiti un LTV vadītāja vietnieci Agnesi Mamaju un šādā sastāvā Ziņu dienests ir spējīgs strādāt bez tiešā vadītāja 1-1,5 mēnešus.

Kots arī norādīja, ka patlaban tiek testēti vairāki LTV žurnālisti, lai saprastu viņu stiprās puses un spēju uzņemties raidījumu vadītāju amatu pienākumus. Tāpat uz raidījumu vadītāja vietu testēts arī SIA "Dienas mediji" valdes loceklis, bijušais Tautas partijas līdera Andra Šķēles preses sekretārs Romāns Meļņiks, bet konstatēts, ka viņš varētu būt labs komentētājs, bet ne vadītājs.

Kā ziņots, atlūgumu LTV ģenerāldirektoram Kotam pagājušajā nedēļā iesniedza LTV Ziņu dienesta vadītājs Gailītis, kurš darbu turpinās sabiedrisko attiecību jomā.

Kots atzina, ka viņam nebija citas iespējas, kā pieņemt atlūgumu, "jo izrādās, ka Latvijas ekonomika attīstās un sabiedrisko attiecību firmām ir iespējas pārpirkt izcilus žurnālistus".

LTV ģenerāldirektors sacīja, ka gadījumā, ja Gailītim būtu varējis sniegt līdzvērtīgu atalgojumu sabiedrisko attiecību kompānijas piedāvātajam, viņš noteikti būtu turpinājis darbu LTV. Taču to Kots neesot varējis, jo LTV finansiālās iespējas un budžets to neļauj.

Gailīša pēdēja darbadiena LTV būs šā gada 24.oktobris.

Saskaņā ar LTV izplatīto paziņojumu medijiem Gailītis Ziņu dienestu LTV sāka vadīt 2006.gada 22.septembrī.

Pats Gailītis šajā paziņojumā saka, ka šie pieci gadi sabiedriskā medija ziņu dienesta vadībā ir bijuši spraigi un viņš ir ļoti pateicīgs saviem kolēģiem par doto iespēju ar viņiem strādāt vienā komandā.

Jau vēstīts, ka nesen darbu LTV pārtrauca arī analītiskā raidījuma "De facto" vadītāja Ilze Nagla. Tāpat neskaidra ir arī raidījuma "Kas notiek Latvijā?" nākotne, jo LTV vadības un žurnālista Jāņa Dombura sarunas nonākušas strupceļā un tiek gatavots jauns priekšlikums cita veida raidījuma vadīšanai.

LTV par rupjību izteikšanu tiešraidē pārtraukusi darba attiecības ar ilggadējo diskusiju raidījuma "Skats no malas" vadītāju Kārli Streipu.

VIDEO: Panorāma 50 gadu garumā

Kasjauns.lv/BNS

Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 3
Lelle Bārbija kā skaistuma etalons: 6 populāras būtnes, kas izvēlējušās tai līdzināties 1
Atsakies no lūpu spīduma! Vērtīgi skaistuma padomi sievietēm pēc 50 3
Skatīt visus komentārus

Без изысков: Максим Галкин показал свой домашний ужин

Женщина подпрыгнула ради красивого фото и погибла