ZRP domājuši par Olšteina izslēgšanu no partijas
Jau ilgāku laiku tika domāts par 11.Saeimā ievēlētā Klāva Olšteina izslēgšanu no Zatlera reformu partijas (ZRP) biedru rindām, "ņemot vērā viņa destruktīvo darbību partijā un valdē", teikts šovakar izplatītajā partijas paziņojumā.
Kā ziņots, seši ZRP biedri šodien izplatījuši paziņojumu par izstāšanos no politiskā spēka un atbalstu Valda Dombrovska (V) jaunajai valdībai. No ZRP nolēmuši izstāties 11.Saeimā ievēlētie deputāti Klāvs Olšteins, Elīna Siliņa, Gunārs Rusiņš, Jānis Upenieks, Viktors Valainis un Jānis Junkurs.
"Ir nopietns pamats apšaubīt Klāva Olšteina godaprātu un patieso motivāciju izstāties no partijas, jo ceturtdienas ievēlēto deputātu un valdes kopējā sēdē viņš negaidīti paziņoja par vēlmi kļūt par iekšlietu ministru. Šāda vēlme no Olšteina puses nekad iepriekš nebija izskanējusi un nāca kā pārsteigums," teikts ZRP paziņojumā.
Partija norāda, ka jau ilgāku laiku Olšteins mērķtiecīgi pulcējis ap sevi dažus jaunos deputātus, kuri, visticamāk, ir ietekmējušies no viņa lēmuma, iespējams, nemaz pat nenojaušot šīs rīcības patiesos motīvus.
Olšteins valdības veidošanas gaitā vairākkārt publiskās vietās redzēts tiekamies ar "Vienotības" pārstāvi Edgaru Jaunupu, kas liek apšaubīt viņa lojalitāti ZRP, teikts paziņojumā.
"Visus no partijas aizgājušos deputātus vieno tas, ka tie Saeimā iekļuvuši, izdodot kandidātu avīzes, kurās bez saskaņošanas izmantoja Valda Zatlera vārdu un attēlu un aicināja likt sev plusiņus. Ar šo individuālo kampaņu izvērtēšanu šobrīd nodarbojas ZRP ētikas komisija," norāda ZRP.
Pēc neoficiālas informācijas, savulaik Olšteins pameta "Vienotību", jo partijas biedri viņam neuzticēja iekšlietu ministra amatu pēc Lindas Mūrnieces demisijas.
Kā ziņots, portāls "Pietiek.com" raksta, ka aiz sešu ZRP Saeimas deputātu lēmuma izstāties no partijas, par ko viņi paziņoja svētdien, stāv ekonomiskie grupējumi, kurus nav apmierinājusi panāktā vienošanās par ietekmes sfēru un amatu pārdali topošajā valdībā.
Šķeltnieki, kas pāris stundas pēc "apvērsuma" ZRP rindās jau nodēvēti par "Olšteina reformu partiju", jo grupas priekšgalā ir deputāts Klāvs Olšteins, izvirzījuši prasību, ka atbalstīs Dombrovska valdības apstiprināšanu apmaiņā pret diviem ministru amatiem jaunajā valdībā, apstiprināja sarunās iesaistītie avoti.
Sarunās, kas notiek patlaban, piedalās šķeltnieki, kā arī ZRP un "Vienotības" vadība.
Pēc "Pietiek.com" rīcībā esošās informācijas, sešu no ZRP 11.Saeimā ievēlēto deputātu grupa izvirza prasību jaunajā valdībā piedalīties ar diviem ministru amatiem. Runa ir par Iekšlietu ministriju un Satiksmes ministriju.
Viens no aizkulišu spēlētājiem, kam varētu būt ietekme uz vairākiem no ZRP aizgājušajiem, ir apsardzes firmas "TM Security" īpašnieks Mārtiņš Tenbergs. Kā otrs uzņēmējs, kas ietekmējis "apvērsumu" ZRP, tiek saukts mežistrādes firmas "Pata AB" īpašnieks, ar "Vienotību" saistītais Uldis Mierkalns.
Zatlers varētu palikt bez Saeimas priekšsēdētāja amata
Visticamāk, Zatlera reformu partijas (ZRP) līderim Valdim Zatleram rīt, 17.oktobrī, nepietiks balsu ievēlēšanai Saeimas priekšsēdētāja amatā, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests.
No ZRP atšķēlušies seši deputāti paziņojuši, ka atbalstīs Zatleru Saeimas priekšsēdētāja amatā, taču, kā norāda LTV, tas šķiet maz ticams.
Balsojums par Saeimas prezidiju būšot pārbaudījums koalīcijas stabilitātei un rīt gaidāms daudz interesantu notikumu.
Tikmēr palielinājušās Solvitas Āboltiņas (V) izredzes tapt ievēlētai parlamenta priekšsēdētājas amatā, jo šonedēļ atbalstu viņas kandidatūrai pauda Zaļo un zemnieku savienība.
Kā informēja pašreizējā Ministru prezidenta un potenciālā jaunveidojamās valdības vadītāja Valda Dombrovska (V) preses sekretārs Mārtiņš Panke, konsultācijas notiek gan ar tiem sešiem deputātiem, kuri nolēmuši izstāties no ZRP, gan ar atlikušajiem šīs partijas biedriem, gan arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK politiķiem.
Nākamā koalīcija pavisam droši var rēķināties ar 50 deputātu atbalstu - pirms sešu deputātu izstāšanās no ZRP triju labējo partiju koalīcijai bija 56 balsis. "Vienotībai" ir 20 mandāti, ZRP - 16, bet nacionālajai apvienībai - 14.