Ēlerte: „Jaunā kultūras ministre ir enerģiska un apņēmības pilna”
Politika

Ēlerte: „Jaunā kultūras ministre ir enerģiska un apņēmības pilna”

Jauns.lv

Bijusī kultūras ministre Sarmīte Ēlerte ("Vienotība") savu pēcteci amatā Žanetu Jaunzemi-Grendi (Nacionālā apvienība) raksturo kā enerģisku un apņēmības pilnu un cer, ka jaunā ministre turpinās priekšgājēju iesāktās iniciatīvas.

Ēlerte: „Jaunā kultūras ministre ir enerģiska un a...
Uz jautājumu, vai pati būtu vēlējusies palikt kultūras ministres amatā arī jaunajā valdībā, Ēlerte atbildēja izvairīgi: "Viens gads ir ļoti īss laiks...”
Uz jautājumu, vai pati būtu vēlējusies palikt kultūras ministres amatā arī jaunajā valdībā, Ēlerte atbildēja izvairīgi: "Viens gads ir ļoti īss laiks...”

"Pazīstot viņu ilgāku laiku, arī tagad, nododot un pārrunājot lietas, redzu, ka viņa ir apņēmības pilna, pirmkārt, turpināt lietas, kas ir ļoti svarīgi, un, otrkārt, enerģijas pilna dažādām jaunām lietām, tā kā domāju - būs labi," intervijā sacīja Ēlerte.

Uz jautājumu, vai viņa būtu vēlējusies palikt kultūras ministres amatā arī jaunajā valdībā, Ēlerte atbildēja izvairīgi: "Viens gads ir ļoti īss laiks, bet kāds bija aprēķinājis, ka vidējais ministra termiņš Latvijā ir īsāks par gadu, tā kā tas ir normāli – nāks citi un darīs tālāk."

Par savu lielāko mācību amatā Ēlerte sauc apjausmu, cik daudz iespējams izdarīt arī ar ierobežotiem līdzekļiem. "Pat tik maza un naudas ziņā novārdzināta ministrija kā KM ir milzīgs resurss. Spējot skaidri uzstādīt mērķus un mobilizēt cilvēkus, var panākt būtiskas izmaiņas. Tāpēc lai neviens – vienalga, deputāts vai ministrs – nestāsta, ka kaut ko nevar izdarīt. Vajag gribēt," sacīja bijusī kultūras ministre.

Tomēr viņa neslēpa apbēdinājumu par biežo cilvēku rotāciju valsts pārvaldē un to, ka nekonkurētspējīgā atalgojuma dēļ no tās aiziet daudz labu speciālistu.

"Valsts institūcijas ir novārdzinātas, ir liela cilvēku rotācija un bieži aiziet ļoti labi cilvēki, jo atalgojums ir nesamērīgi mazs pret to atbildību, kompetenci un darba intensitāti, kas no ierēdņiem tiek sagaidīta. Kvalitatīvai valstij un demokrātijai ir vajadzīga kvalitatīva ierēdniecība, un šobrīd vairāku gadu garumā notikusi ierēdniecības noplicināšana. Tam, protams, ir objektīvi iemesli, jo vajadzēja griezt budžetu, bet es atkārtoju – nevar būt kvalitatīvas valsts bez kvalitatīvas ierēdniecības.