Dimiters sūdzas Ģenerālprokuratūrā par Latvijas bankām
Kaspars Dimiters Ģenerālprokuratūru lūdz ierosināt lietu pret noziedzīgu personu grupu – Latvijas banku sistēmu, kas ilglaicīgi veikusi „krāpšanu lielos apmēros” attiecībā pret saviem klientiem.
Dimiters Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai adresējis iesniegumu, kurā aicina sevi atzīt par krāpniecības upuri. Skandalozais dziesminieks un kristietis uzskata, ka viņu par cietušo ir padarījusi noziedzīga personu grupa jeb visa Latvijas banku sistēma, kura guvusi labumu no sveša īpašuma izmantošanas – tas ir no viņa un citu banku klientu glabāšanā nodotās naudas Latvijas kredītiestādēs, pēc tam to piesavinoties.
Viņš plaši apraksta, ka valsts likumdošana, kas paredz kā izsniedzamas banku darbības licences, praktiski sniedz „licenci uz krāpšanu”, un izceļ banku sistēmu „ārpus pārējo likumu jurisdikcijas, ar ko noved pie Satversmes 92. panta pārkāpšanas: „Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā”.”
„Liela (līdz maksātnespējai novesta) iedzīvotāju daļa nespēj īstenot savas konstitucionālās tiesības un griezties tiesā pēc aizsardzības. Nodevu lielums prasībai pret banku iesniegšanai ir kļuvis nesasniedzams. Par vienīgo tiesisku/likumīgu iespēju kļūst civilprasības sniegšana ierosinātās krimināllietas ietvaros, kur es kā prasības iesniedzējs tikšu atzīts par cietušo,” raksta Dimiters.
Viņš savā interneta blogā aicina ar sevi solidarizēties arī citus Latvijas banku apkrāptos iedzīvotājus un Ģenerālprokuratūrai izsūtīt analoģiskas viņa iesniegumam vēstules.
Dimiters uzsver: „Satversmē nav punktu, kas valsts varai ļautu rīkoties ar valsti tā, kā tā to izdarījusi – pilnībā ļāvusi Latviju kolonizēt ārvalstu kapitālam. Tas ir noziegums. Noziedzīgu darījumu ceļā iegūtie īpašumi taisnīgas tiesas ceļā ir jāatgūst.”
Tomēr jāuzsver, ka Dimitera oficiālajā iesniegumā vārdā nav nosaukta neviena Latvijas kredītiestāde, kā arī nav minēti konkrēti „banku sistēmas krāpniecības” gadījumi. Dimitera iesniegumam ir tikai deklaratīva uzsaukuma raksturs, kuram nevarētu būt juridiskas sekas.