Rīgā no 2. marta mainās nakts patversmju darba laiki
Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” naktspatversmes no 2.marta līdz 30. aprīlim strādā no plkst.18.00 līdz 08.00.
Kā Kasjauns.lv Rīgas domes Labklājības departamentā, informēja No 2. marta brīvdienās vairs nestrādās Rīgas patversmes Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem un Rīgas patversmes Mobilās brigādes ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem.
Rīgas pašvaldībā naktspatversmes pakalpojumus sniedz septiņas institūcijas, kurās var saņemt naktsmītni, personiskās higiēnas iespējas, uzturu, apģērbu, sociāla darbinieka un mediķa pakalpojumus. Februārī naktspatversmēs vidēji uzturējās 889 cilvēki. Salīdzinoši atbilstošajā laika periodā 2011. gadā naktspatversmēs uzturējās 792 cilvēki.
Rīgas pašvaldībā darbojas sekojošas naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA „V.E.L.G.” nakts patversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
• Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7).
Nakts patversmes sievietēm:
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Bārddziņu ielā 2);
• „PINS” nakts patversme (Ziemeļu rajonā Tvaika ielā 2, korpuss 12).
Nakts patversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);
• Nakts patversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 336);
• SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).
No 2. marta Rīgas patversmes Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem (Katoļu ielā 57) strādās katru darba dienu no plkst. 9:00 līdz plkst. 17:00. Februārī Dienas centrā vidēji uzturējās 170 cilvēki. Dienas centrā iespējams saņemt: sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus; izglītojošas, prasmju apguves, fizisko spēju attīstības, darba iemaņu apguves un sociālās rehabilitācijas, atbalsta un pašpalīdzības grupu nodarbības; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas pakalpojumus; dezinfekcijas pakalpojumus; veļas mazgāšanas pakalpojumus.
Mobilā brigāde ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem februārī uz patversmēm pārvedusi 143, bet konsultējusi 165 cilvēkus bez pajumtes, 162 reizes rīdzinieki ziņojuši pa tālruni par nepieciešamo palīdzību vai bezpajumtnieku atrašanās vietām. Iedzīvotājus darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 aicinām informēt Mobilo brigādi pa tālruni 27023550, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās. Ārpus darba laika un brīvdienās lūgums iedzīvotājiem zvanīt pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai Rīgas pašvaldības policijai pa tālruni 110.
Rīgā darbojas 5 zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome (kopā 966 porcijas dienā piecas reizes nedēļā). Zupas virtuvē maltīti var saņemt jebkurš rīdzinieks vai Rīgas viesis, un nav nepieciešams uzrādīt nekādus dokumentus. Ēdienu var baudīt uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos.
•Zupas virtuve Čiekurkalna tirgū (Ropažu ielā 70), kura strādās darba dienās no 13:00-14:00.
•Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, strādā darba dienās no 12:00-13:00.
•Kr. Barona iela 56, strādā katru dienu, izņemot svētdienas no 9:00-11:00.
• Kr. Barona iela 126, strādā katru dienu no 12:00-13:00.
•Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem (Katoļu ielā 57), katru darba dienu no 13:00-15:00 var saņemt pusdienas tie klienti, kuri piedalās Dienas centra nodarbībās, un veic līdzdarbības pienākumus.
Februārī visās piecās zupas virtuvēs kopā izsniegts 23 540 porcijas.
Kasjauns.lv
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību