Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ar šnicelēm un „semočkām” svin „Trīnes grēku” pirmizrādi. FOTO

Kultūra
2012. gada 18. martā 10:42 2012. gada 18. martā 10:42
 
Ar belašiem, saulespuķu sēklām, šnicelēm un mazsālītiem gurķiem piektdien Dailes teātrī svinēja „Trīnes grēku” pirmizrādi, pārspriežot, cik daudz no Blaumaņa gaidījuši lietuviešu režisora Rolanda Atkočūna veikumā un nesagaidījuši.

Aktieris Artūrs Skrastiņš izrādi vērojis kā skatītājs. Viņam ir kas sakāms „Trīnes grēku” režisoram Rolandam Atkočūnam.

Publicitātes nolūkos jau labu laiku iepriekš iesildījušās Centrāltirgū, pārdodot ābolus, aktrises Mirdza Martinsone un Lilita Ozoliņa kopā ar kolēģiem nu tirgus gaisotni radīja uz Dailes teātra skatuves izrādē „Trīnes grēki”. Arī pirmizrādes ballīte ēdienkartes ziņā noritēja kā tirgus paviljonā. Protams, kā padomju laikos, kad šnicele likās bezgala garda, cīsiņi – neatkārtojami, belaši un saulespuķu sēklas – neaizstājami.

Pirmizrādes viesi nekavējās apspriest lietuviešu režisora skatījumu uz Rūdolfa Blaumaņa daiļradi. Komentāri bija dažādi, sākot ar vilšanos, ka no cerētā „blaumanisma” nav bijis ne vēsts, un beidzot ar uzslavām iemīļotajiem aktieriem. Pats režisors Atkočūns uzrunā norādīja, ka Blaumanis ir aktuāls visos laikos un apbrīnojami pielāgojams jebkuram laikmetam un situācijai, ko viņš arī izmantojis.

Bet, baudot pirmizrādes cienastu, aktieri un viesi bija vienisprātis, ka Dailes teātra kafejnīcas pavāri pastrādājuši godam.

Kasjauns.lv / Foto: Gunārs Janaitis, Aigars Hibneris

Citi šobrīd lasa

Sievietei ir laimīga kopdzīve ar ideālu vīru, bet viņa krāpj viņu ar bravūrīgu baikeri. Kāpēc?
Sirds ķirurgs dalās ar pirmajām pazīmēm, kas liecina, ka jums varētu būt problēmas ar sirdi
FOTO: masonu noslēpumi Rīgas centrā: Latvijā top brīvmūrniecības muzejs - tā kolekcija ir apbrīnas vērta
Pievienot komentāru