Kotam var izteikt piezīmi vai rājienu par 16.marta ziņu sižetiem LTV7
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) analizēs visus Latvijas Televīzijas 7.kanāla (LTV7) ziņu sižetus par 16.martu, kas var novest arī pie piezīmes vai rājiena izteikšanas Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektoram Edgaram Kotam.
Padomes priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska-Cālīte pavēstīja, ka LTV7 ziņu sižetā, kas stāstīja par biedrības "Sociālais bloks" aktivitātēm 16.martā, ir pārkāpts sabiedriskais pasūtījums ‒ nav nodrošināta viedokļu daudzveidība. Pašlaik tiek gaidīta ekspertīze par sižeta saturu, tomēr NEPLP pārstāve pat pieļāva, ka tur saskatāmas naida kurināšanas iezīmes.
"Viss stāsts kopumā ir vienpusīgs. Uz sēdi ceturtdien formulēšu, kas ir neatbilstoši žurnālistikas pamatprincipiem un kas ir neatbilstošs sabiedriskajam pasūtījumam. Mēs lemjam, ko darīt tālāk, vai pietiek tikai ar to, ka sabiedriskā medija vadītājam izsakām rājienu vai aizrādījumu, vai vispār neko, vai speram nākamo soli ‒ tiesu darbi," pastāstīja NEPLP pārstāve.
Tomēr viņa uzskata, ka situācija jāskata kopumā, un tāpēc pieprasījusi, lai tiktu izvērtētas visas LTV7 ziņas 16.martā.
"Lai būtu pilns priekšstats, palūdzu, lai Monitoringa centrs noskatās arī 16.marta LTV7 ziņas. Var jau gadīties, ka žurnālists ir emocionālāk strādājis, vēlos noskaidrot, vai tā ir tendence. Ja mēs spriežam pēc viena atsevišķa gadījuma, var gadīties, ka, nejauši izraujot no konteksta, varam paņemt gadījumu, kas ir neraksturīgs, bet mums jāvērtē pēc būtības. Patlaban liela uzmanība ir pievērsta krievu ziņām, lai samazinātu plaisu starp latviešu un krievu medijiem, tāpēc mums jāvērtē, kā to dara LTV7," uzsvēra Dulevska-Cālīte.
16.martā, kad tika pieminēti leģionāri, Rīgā notika vairāki konfrontējoši pasākumi. Pieteiktie pasākumi izraisīja plašu rezonansi gan pirms 16.marta, gan pēc tā.
LTV 7.kanāls 14.marta ziņās stāstīja par biedrības "Sociālais bloks" iniciatīvu, kas aicināja 16.martā doties uz Salaspili, lai tur pieminētu kara upurus. Žurnālisti intervēja vairākus biedrības pārstāvjus, no kuriem viens pauda viedokli, ka "mēs leģionārus redzam kā noziedzniekus, kā bendes, kā nacistu genocīdu Latvijā".
"Pēc mūsu ziņām, pēc aculiecinieku ziņām, Salaspils koncentrācijas nometnē no nacistu bendēm gāja bojā simts tūkstoši cilvēku, kur daļēji piedalījās arī SS brīvprātīgais leģions, kuru nepiebeigtās paliekas maršēs Rīgā," sacīja biedrības aktīvists.