Ušakovs Pekinā atzīmē sociālā atbalsta nozīmi ilgtspējīgas pilsētas attīstībā
Kā nozīmīgu ilgstpējīgas pilsētas projektu N.Ušakovs nosauca Rīgas parku un zaļo zonu rekonstrukcijas un labiekārtošanas programmu, kas uzsākta šogad.
Runā Rīga

Ušakovs Pekinā atzīmē sociālā atbalsta nozīmi ilgtspējīgas pilsētas attīstībā

Jauns.lv

Šodien Pekinā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzstājās Mēru forumā, kas notiek Pilsētu ilgtspējīgas attīstības foruma ietvaros.

Ušakovs Pekinā atzīmē sociālā atbalsta nozīmi ilgt...

Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, forumā piedalās Pekinas, Vašingtonas, Bangkokas, Budapeštas, Kišiņevas, Kopenhāgenas, Telavivas un citu pasaules pilsētu vadītāji.

"Lai nodrošinātu labvēlīgu un ilgtspējīgu pilsētas attīstību, 2009.gadā pašvaldība par prioritāti izvirzīja sociālo atbalstu iedzīvotājiem visplašākajā šī jēdziena nozīmē", forumā sacīja domes priekšsēdētājs.

"Sociālais atbalsts - tā ir gan sociālā palīdzība, gan pašvaldības mājokļu programma, gan labi strādājoša pašvaldības policija un vērienīga skolu un bērnudārzu remontu programma. Visas šīs aktivitātes nodrošina labvēlīgu sociālo atmosfēru pilsētā," norādīja N.Ušakovs.

Viņš arī informēja par vērienīgāko skolu un bērnudārzu remontu programmu pēdējo 20 gadu laikā, kas tika uzsākta 2009.gadā. Trīs gadu laikā šajos infrastruktūras remontos tiks ieguldīti 74 miljoni latu.

Kā nozīmīgu ilgstpējīgas pilsētas projektu N.Ušakovs nosauca Rīgas parku un zaļo zonu rekonstrukcijas un labiekārtošanas programmu, kas uzsākta šogad.

N.Ušakovs arī norādīja, ka, neskatoties uz visai bargiem laika apstākļiem ziemā, Rīgā arvien populārāka kļūst pārvietošanās ar velosipēdiem. 30% rīdzinieku izmanto velosipēdus, 8% rīdzinieku izmanto tos katru dienu. Pašvaldība strādā, lai popularizētu šo pārvietošanās veidu un arī uzlabo veloinfrastruktūru, projektējot jaunus veloceliņus un rekonstruējot esošos.

Viņš arī atzīmēja Rīgas kā Baltijas kultūras metropoles lomu un 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta nozīmi. Tā ietvaros tiks realizēta plaša kultūras pasākumu programma, jau tagad notiek kultūras objektu rekonstrukcija. Projektam ir arī svarīga nozīme tūristu piesaistē - kā rāda citu pilsētu pieredze, kultūras galvaspilsētas statuss un aktivitātes palīdz palielināt tūristu plūsmu un arī nesamazināt to vismaz trīs nākamo gadu laikā.

Viņš arī norādīja uz veiksmīgas tūrisma politikas nozīmi ilgtspējīgas pilsētas attīstībā. 2009. gadā tika uzsākta Rīgas reklāmas kampaņa vairākos reģionos, un tā ir sasniegusi lieliskus rezultātus. Katru gadu tūristu skaits Rīgā pieaug par 30%, bet, piemēram, tūristu skaits no Krievijas divu gadu laikā ir palielinājies 2,5 reizes.

N.Ušakovs atzīmēja, ka Rīga vēlas piesaistīt arī vairāk tūristu no Ķīnas un pateicās Pekinas pilsētai par iespēju kļūt par vienu no Pasaules tūrisma pilsētu federācijas līdzdibinātājiem.

Lielo pilsētu mēri, kas uzstājas forumā, atzīmēja, ka ilgtspējīga attīstība kļūst par galveno ilgtermiņa prioritāti. Īpašu nozīmi tā iegūst, ņemot vērā ekonomisko krīzi, kas pēdējos gados ir skārusi lielāko daļu pilsētu un valstu. Atjaunojamie energoresursi, ūdensapgāde un kvalitāte, pilsētu paplašināšanās, cilvēku dzīves kvalitāte lielajās pilsētās - tie ir jautājumi, par kuriem sprieda mēri.

Forumā arī tika uzsvērta kultūras loma pilsētu sadarbības stiprināšanā. Kultūras pieredzes apmaiņa nenoliedzami veicina arī ekonomisko sakaru attīstību.

Ķīnas ekonomika ir viena no lielākajām un straujāk augošajām pasaulē, tāpēc visas pasaules pilsētas ir ieinteresētas uzsākt un attīstīt sadarbību ar Pekinu. Pekinas iedzīvotāju skaits tiek lēsts ap 20 miljoniem cilvēku - tas ir milzīgs tirgus gan tūrisma nozarei, gan tranzīta, gan daudzām citām. Par Ķīnas investoru piesaisti cīnās daudzas pasaules pilsētas un reģioni.

Tāpat šodien Pekinā Pilsētu ilgtspējīgās attīstības foruma ietvaros notiek diskusija: „Ilglaicīga pilsētu attīstība no kultūras skata punkta”.

Rīgu diskusijā pārstāvēja Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 direkcijas vadītāja Diāna Čivle. Savā prezentācijā viņa atzīmēja, ka kultūras enerģija stimulē daudzu citu nozaru attīstību - no tūrisma līdz inovācijām. "Mums ir svarīgs katra cilvēka radošais potenciāls. Caur radošajām izpausmēm cilvēki iesaistās pilsētas attīstībā, veido pilsētas kultūras telpu, stiprina paaudžu saiknes, tādējādi ari nodrošinot pilsētas ilgtspējību", atzīmēja D.Čivle. Viņa iepazīstināja ar Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada programmu, īpaši aicinot Ķīnas un citu foruma dalībvalstu korus piedalīties Pasaules koru olimpiādē, kas notiks Rīgā 2014. gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts palīdzēs ne tikai iepazīstināt Eiropu un pasauli ar Rīgu; jau tagad tas palīdz veidot radošu sadarbību ar citām Eiropas pilsētām, veidojot sadarbības tīklus un realizējot kopīgus projektus.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Čīka/LETA

Sadarbībā ar Rīgas pašvladību