Alkoholisma apkarošanas plānā sola iekļaut stingrākus ierobežojumus
Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plānā tiks paredzēti stingrāki ierobežojumi, lai veiksmīgāk apkarotu alkoholismu.
Sabiedrība

Alkoholisma apkarošanas plānā sola iekļaut stingrākus ierobežojumus

Jauns.lv

Veselības ministrijas (VM) speciālisti ir ķērušies pie Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plāna 2012.- 2014. gadam papildināšanas.

Alkoholisma apkarošanas plānā sola iekļaut stingrā...

Kā informēja Veselības ministrijas pārstāve Egita Pole, plāns tiks papildināts, vadoties no veselības nozares interesēm. Tas nozīmē, ka plānā tiks paredzēti stingrāki ierobežojumi, lai veiksmīgāk apkarotu alkoholismu.

Ierēdne stāstīja, ka tālāk jau valdībai pašai būs jāizlemj - vai atbalstīt ekonomikas, vai veselības nozares intereses, taču ministrija vēlas, lai tiktu ievērotas sabiedrības veselības intereses.

Pagaidām viņa gan konkrēti nenosauca šos stingrākos ierobežojumus, taču zināms, ka vairāki priekšlikumi būs veselības ministres Ingrīdas Circenes (V) nostāja šajā jautājumā.

Plānots, ka tuvākajā laikā šo plānu atkal varētu iesniegt izskatīšanai valdībā.

Plāna mērķis ir nodrošināt plānotu, saskaņotu un koordinētu pasākumu veikšanu, lai sekmētu alkoholisko dzērienu kaitējuma mazināšanu sabiedrības veselībai.

Veselības ministrija skaidro, ka Latvijā, tāpat kā vairumā citu industriāli attīstīto zemju, alkoholisko dzērienu lietošana ir nopietna sociālā problēma. Pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana ietekmē ļoti daudzas indivīda dzīves jomas un ne tikai konkrētā cilvēka veselību, bet arī viņa labklājību, laimi, ģimenes dzīvi, attiecības ar citiem cilvēkiem. Tā atstāj arī iespaidu uz sekmēm darbā, mācībās, nodarbinātības iespējām un finansēm.

2010.gada pētījuma rezultāti par iedzīvotāju veselību ietekmējošiem paradumiem rāda, ka pēdējā gada laikā alkoholiskos dzērienus kopumā lietojuši 87,7% intervēto vīriešu un 81,3% sieviešu. Vislielākais alkoholisko dzērienu lietotāju īpatsvars gan vīriešiem, gan sievietēm ir vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem, bet vismazākais – sievietēm vecākajā (55-64) vecuma grupā.

LETA/Foto: Bulls Press