Turlais aicina skolu direktorus aktīvāk izmantot Pašvaldības policijas lekciju piedāvājumu
„Pašvaldības policija ir izstrādājusi veselu virkni skolēniem un to vecākiem domātu tematisko lekciju par dažādām drošības un sabiedriskās kārtības tēmām, sagatavojusi filmas, uzskates līdzekļus un izdales materiālus. Šī informācija ir ļoti interesanta un arī emocionāli iedarbīga. Kopš Pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā izveidota „Drošības klase” un „Mobilā drošības klase”, lekcijas katru gadu tiek organizētas vairāk par tūkstoš reizēm”, pēc Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas (BLPN) apmeklējuma sacīja Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.
„Taču lekcijās piedalās gandrīz tikai bērni, pusaudži un jaunieši, viņu vecākiem šāda iespēja netiek dota, līdz ar to arī netiek izmantota iespēja būtiski palielināt mūsu darbinieku sagatavotā pozitīvā vēstījuma iedarbību. Es aicinu direktorus uz atbildīgu un tālredzīgu rīcību, pilnīgāk izmantojot Pašvaldības policijas piedāvājumu.”
BLNP darbinieki iepazīstināja ar preventīvo darbu, kas tiek veikts pusaudžu un jauniešu vidū. Tas notiek divos virzienos – kā policijas administratīvā prakse un kā informatīvi izglītojošā prakse.
BLPN ik dienas organizē regulārus profilaktiskos apsekojumus Rīgas administratīvajā teritorijā ar tiešo mērķi veikt preventīvo darbu ar nepilngadīgajiem, novērst un pārtraukt nepilngadīgo personu administratīvos pārkāpumus. Kopš augusta sākuma tiek apsekotas skolu tuvumā esošās tirdzniecības vietas, veicot kontroli par tabakas un alkohola izstrādājumu tirdzniecības ierobežojumu ievērošanu, apsekojumu laikā tirdzniecības vietu darbiniekus atkārtoti informējot par tabakas un alkohola tirdzniecības noteikumiem attiecībā uz nepilngadīgām personām, kā arī informējot par likumā noteikto atbildību par šo noteikumu neievērošanu. Jau šobrīd notiek pastiprināti profilaktiskie apsekojumi skolu teritorijās, jauniešu izklaides un pulcēšanās vietās. Nedēļas laikā apsekojumos konstatēti dažādi pārkāpumi un sastādīti protokoli: par smēķēšanu – 11 nepilngadīgajiem, par atrašanos publiskā vietā nakts laikā – 14, par piegružošanu – 3, par atvērtu alkohola iepakojumu – 22. No apdraudošas vides izņemti divi mazgadīgi bērni.
Policijas informatīvi izglītojošo praksi ilustrē fakts, ka šovasar bērnu un jauniešu vasaras nometnes notikuši 82 izglītojoši pasākumi, savukārt visa mācību gada garumā policijas darbinieki veic preventīvas pārrunas ar skolēniem pēc skolu administrācijas uzaicinājuma ar mērķi panākt agrīnu likumpārkāpumu novēršanu. Tiek plānota līdzdalība skolu un klašu vecāku sapulcēs, lai iepazīstinātu vecākus par vecāku pienākumiem, tiesībām un atbildību. Sagatavota un izsūtīta informatīva vēstule Rīgas pilsētas izglītības iestādēm par Pašvaldības policijas sadarbības un izglītojošu pasākumu organizēšanas iespējām mācību iestādēs 2012./2013. mācību gadā, kā arī policijas Drošības klasē. Policijas darbinieki aktīvi piedalās dažādos publiskos pasākumos, informējot to apmeklētājus par Pašvaldības policijas ikdienu un dažādiem drošības jautājumiem, vairāki tādi ir paredzēti, arī uzsākot jauno mācību gadu. Tiek uzsākta līdzdalība projekta „Jaunie Rīgas sargi” izstrādē un realizācijā, līdzdalība Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas jaunajā 10. klases profilkursā „Ievirze policista darbā”, preventīvas programmas izstrāde drošības jautājumos vieglajā valodā Rīgas speciālo skolu skolēniem. Notiek intensīvs darbs ar uzskaitē esošajām ģimenēm, iesaistot tās dažādās sociālās programmās, sadarbojoties ar Rīgas sociālajiem dienestiem un Bāriņtiesu, darbs norit saskaņā ar katras ģimenes vajadzībām izstrādātiem individuāliem sociālās rehabilitācijas plāniem. Bērniem no šādām ģimenēm tiek rīkotas vasaras nometnes – šogad tāda sadarbībā ar „Dinamo LAT” džudo komandu ir notikusi pie Rāznas ezera, tajā piedalījās 25 policijas redzeslokā nonākuši bērni.
Pašvaldības policijas piedāvātās lekciju tēmas:
„Kā justies droši uz ielas” – ceļu satiksme, svešinieki, rīcība, palīdzības iespējas;
„Dators un drošības nosacījumi”;
„Droša skolas vide”;
„Droša atpūta pie ūdens”;
„Skolēnu pienākumi, tiesības un atbildība”;
„Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā”;
„Savstarpējās attiecības, pārdarījumi un atbildība”;
„Aklā zona” – ko un kur neredz autovadītājs;
„ Kā pašam nesabojāt savu brīvo laiku”;
„Atgriešanās pie vērtībām”.
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību