Valdība nākamnedēļ apstiprinās Dziesmu un deju svētku norises laiku un vietas
Nozīmīgākais pasākums svētkos ir Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts un sadziedāšanas nakts pasākums Lielajā Mežaparka estrādē.
Kultūra

Valdība nākamnedēļ apstiprinās Dziesmu un deju svētku norises laiku un vietas

Jauns.lv

Nākamnedēļ valdība lems par XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku norises laiku un vietām, liecina valdības darba kārtība.

Valdība nākamnedēļ apstiprinās Dziesmu un deju svē...

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku norise plānota no 2013.gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam dažādās Rīgas vietās.

2013.gada Dziesmu un deju svētku pasākumi plānoti Mežaparka Lielajā estrādē, "Arēnā Rīga", Dailes teātrī, Latvijas Leļļu teātrī, Doma baznīcā, Doma laukumā, Dziesmu svētku parkā, Latvijas Universitātē, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa", Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un Vērmanes dārzā.

Tāpat svētku pasākumi plānoti Daugavas stadionā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un koncertzālē "Ave Sol".

Svētki plānoti astoņas dienas, un svētku programmu veido 33 pasākumi ar vairāk nekā 85 norisēm, tostarp svētku atklāšanas norises Latvijas novados un pilsētās, svētku atklāšana Rīgā, svētku virsdiriģentu un virsvadītāju godināšana, svētku dalībnieku gājiens, deju lieluzvedums, svētku dalībnieku balle, senioru koru un deju kolektīvu koncerts, sakrālās mūzikas koncerts, vokāli simfoniskās mūzikas koncerts, vokālo ansambļu laicīgās un garīgās mūzikas koncerti, pūtēju orķestru koncerti, tautas mūzikas koncerts, tautas mūzikas ansambļu maratons, kokļu ansambļu koncerts, folkloras diena, tautas lietišķās mākslas izstāde, dizaina izstāde, "Tautas tērpu skate", teātru brīvdabas izrādes un citi sarīkojumi.

Svētku nozīmīga sastāvdaļa ir viesu kolektīvu, mazākumtautību koncerti un pasākumi, kā arī pasākumi ar dominējošu bērnu un jauniešu līdzdalību svētku tradīcijas saglabāšanā un svētku pasākumos - bērnu un jauniešu izstāde "Dziedātāji, dancotāji, līgotāji", bērnu un jauniešu veidotie telpiskie objekti izmantošanai pilsētvides reklāmas stendos, bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedums un labāko bērnu folkloras kopu koncerts.

Nozīmīgākais pasākums svētkos ir Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts un sadziedāšanas nakts pasākums Lielajā Mežaparka estrādē.

Svētku nedēļā Rīgā plānoti pieci konkursi - fināli koriem, deju kolektīviem, pūtēju orķestriem, kokļu ansambļiem un vokālajiem ansambļiem. To laikā tiek noteikti mākslinieciski augstvērtīgākie kolektīvi.

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados. Svētku rīkotājs ir Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA