Sandra Kalniete nosoda uzbrukumu pakistāniešu skolniecei
14 gadus vecās aktīvistes sašaušana izraisījusi starptautisku nosodījumu, bet Pakistānas varasiestādes piedāvājušas 100 000 dolāru (54 000 latu) atlīdzību par uzbrucēju notveršanu.
Sabiedrība

Sandra Kalniete nosoda uzbrukumu pakistāniešu skolniecei

Jauns.lv

Vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nosūtījuši vēstuli Pakistānas prezidentam Asifam Ali Zardari, aicinot darīt visu iespējamo, lai tiktu sodīti noziedznieki, kuri atbildīgi par uzbrukumu 14 gadus vecajai cilvēktiesību aktīvistei Malalai Jusafzai.

Sandra Kalniete nosoda uzbrukumu pakistāniešu skol...

Vēstuli parakstījusi ir arī EP deputāte Sandra Kalniete (V), kura uzskata, ka par šo noziegumu nepieciešams runāt starptautiskā līmenī, lai Pakistānas valdība piespriestu sodu vainīgajiem, nevis izvēlētos noziegumu ignorēt, aģentūru LETA informēja parlamentārais asistents Mārtiņš Spravņiks.

"Starptautiskā sabiedrība vēl arvien pārāk maz dara, lai ietekmētu to valstu valdības, kas, slēpjoties aiz gadsimtu tradīcijām, pieļauj vai ignorē smagus sieviešu un meiteņu tiesību pārkāpumus. Atbildīgajiem par šiem noziegumiem ir jāsaņem sods. Tāpat autoritātēm ir sistemātiski jāizglīto sabiedrība, lai šādi notikumi neatkārtotos. Jaunajai Malalai Jusafzai ir vairāk drosmes nekā lielai daļai pasaules iedzīvotāju, un mūsu, EP deputātu, pienākums ir izdarīt spiedienu uz Pakistānas valdību, lai vainīgie tiktu sodīti," uzskata Kalniete.

Deputāte skaidro, ka arī par reliģijas un kultūras tradīcijām ir jādomā veselā saprāta robežās. "Regulāri notiek ANO konferences, kas veltītas sieviešu tiesību jautājumiem. Arī to valstu oficiālās delegācijas, kurās sistemātiski tiek pārkāptas sieviešu un meiteņu tiesības, tajās piedalās un uzņemas saistības. Tomēr atkal un atkal starptautiskā sabiedrība pārliecinās, ka tiesību pārkāpumi un vardarbība pret sievietēm un meitenēm turpinās. Reizēm pārņem rūgta bezspēcība. Visdziļākajā apbrīnā un pateicība es noliecu galvu to nevalstisko organizāciju aktīvistu priekšā, kas, bieži vien riskējot ar savu dzīvību un ar minimālu vietējo autoritāšu atbalstu, cenšas reāli palīdzēt postā nonākušajām sievietēm," saka deputāte.

LETA jau ziņoja, ka pakistāniešu skolniece Jusafzai, kuru talibi sašāva galvā, jo viņa bija sākusi kampaņu par tiesībām uz izglītību, pirmdien tiek pārvesta uz Lielbritāniju, kur viņa turpinās ārstēšanos, pavēstīja armijas pārstāvis.

"Pakistāna kopā ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem ir noorganizējusi to, ka Malala ar īpaši medicīniskās palīdzības sniegšanai iekārtotu lidmašīnu tiek nogādāta Apvienotajā Karalistē," teikts armijas paziņojumā.

14 gadus vecās aktīvistes sašaušana izraisījusi starptautisku nosodījumu, bet Pakistānas varasiestādes piedāvājušas 100 000 dolāru (54 000 latu) atlīdzību par uzbrucēju notveršanu.

Malala līdz šim ārstējās Ravalpindi slimnīcā, kur ārsti norādīja, ka viņas progress tuvāko dienu laikā būs izšķirošs.

Meitene savā dienasgrāmatā bija rakstījusi par ciešanām, kas pieredzētas no talibu puses. Talibi Malalu apsūdzēja, ka viņa esot "popularizējusi sekulārismu".

LETA, EPA/LETA