Rēzeknes mērs Bartaševičs: ķīnieši un krievi pilsētā varētu investēt 100 miljonus
Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs teic, ka krievu un ķīniešu biznesmeņi pilsētas ekonomikā ir gatavi investēt 100 000 miljonus latu.
Novadu ziņas

Rēzeknes mērs Bartaševičs: ķīnieši un krievi pilsētā varētu investēt 100 miljonus

Jauns.lv

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs („Saskaņas centrs”) paziņojis, ka krievu un ķīniešu biznesmeņi pilsētā gatavi investēt 100 miljonus latu, bet pilsēta nevar piedāvāt teritorijas, kur šo naudu investēt.

Rēzeknes mērs Bartaševičs: ķīnieši un krievi pilsē...

Bartaševičs intervijā telekompānijai PRO100TV sacīja, ka ārzemju investori burtiski rindā stāv, lai tikai varētu investēt Rēzeknes uzņēmējdarbībā. Tomēr pašvaldībai ir sasaistītas rokas, jo tā investoriem nevar pat piedāvāt teritoriju, kur attīstīt uzņēmējdarbību.

„Mums jāmaina attieksme, prioritātes. Ceru, ka līdz ar jaunā Nacionālās attīstības plāna pieņemšanu šīs prioritātes arī tiks pareizi noteiktas. Vajag līdzekļus ieguldīt uzņēmējdarbībā un ekonomikā, ražošanā. Un dot tiesības to darīt pašvaldībām. Tādēļ, ka ir daudz likumu, kas pašvaldībām liedz pašvaldībām piedalīties ekonomiskajā dzīvē,” sacīja Bartaševičs.

„Mums ir brīnišķīga projekts, ka atjaunot speciālo ekonomisko zonu. Tā ir veco padomjlaika rūpniecības uzņēmumu teritorija, kuras infrastruktūra pašlaik netiek izmantota. Mums ir investoru plūsma, kas vēlas ieguldīt Rēzeknē – no Ķīnas, Krievijas, Eiropas savienības… Mēs viņiem pat nevaram piedāvāt vietu, kur šīs investīcijas ieguldīt. Padomāsim, kā valdību var palīdzēt? Ar nelieliem ieguldījumiem tehnoloģiskajos parkos,” sprieda Bartaševičs. Pēc viņa vārdiem privātie investori Rēzeknes izaugsmē varētu investēt aptuveni 100 000 miljonus latu.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka decembra sākumā Bartaševičs intervijā laikrakstam „Diena” izteicās, ka vēlas panākt izmaiņas likumdošanā, kas pašvaldībām ļautu nacionalizēt nolaistus privātīpašumus, lai tos varētu piedāvāt investoriem, tostarp arī ķīniešiem.

Jāteic, ka Rēzeknes mērs ik palaikam nāk klajā ar visai neordināriem ierosinājumiem, kā pilsētā varētu uzlabot ekonomisko situāciju. Piemēram, 2010. gada pavasarī viņš paziņoja, ka Rēzekne ir atvērta jebkādām investīcijām: „Piemēram, mēs pat esam ar mieru runāt ar „Rosatom” (Krievijas atomenerģētikas aģentūra) par atomelektrostacijas būvniecību Rēzeknes tuvumā.”

Savukārt 2010. gada septembrī, kad ideja par kodolspēkstaciju jau bija atmesta, Bartaševics paziņoja, ka jutīsies priecīgs par Krievijas ekspansiju. Viņš Lietuvas portālam delfi.lt teica: „Mēs esam priecīgi par šo ekspansiju. Galvenais, lai būtu rezultāts. Jūtam, ka Krievijas uzņēmēji izrāda pastiprinātu interesi, un mēs gribam, lai tā sniegtu arī kādus rezultātus. Mēs apzināmies, ka ieguldījumu primārais mērķis ir dot iespēju Krievijas biznesmeņiem nopelnīt. Šajā virzienā arī strādājam. Ja šādu signālu ir izteikusi Krievijas augstākā vadība, mēs par to tikai priecājamies.”

Kasjauns.lv/Foto: Edijs Pālens/LETA