Sabiedrība

214 tūkstošiem iedzīvotāju pērn piešķirts trūcīgā statuss

Jauns.lv

Trūcīgā statuss pērn piešķirts vairāk nekā 214 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ļāvis viņiem saņemt sociālās palīdzības pabalstus pašvaldībā, aģentūra BNS uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

214 tūkstošiem iedzīvotāju pērn piešķirts trūcīgā ...

Pagaidām pieejami dati par 11 mēnešiem, kas liecina, ka trūcīgā statuss piešķirts 214 090 iedzīvotājiem.

"2012.gada 11 mēnešos trūcīgas personas statuss kaut uz vienu dienu bija spēkā 214 090 personām," informēja LM Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā referente Maija Sarkane.

LM norādīja, ka trūcīgo personu skaitam ir tendence ar katru gadu samazināties. Ministrijas statistikas dati liecina, ka 2010.gadā 282 107 personām bija piešķirts trūcīgā statuss, bet 2011.gadā – 265 311 personām.

Trūcīgo personu skaits ik mēnesi svārstās – pērn lielākais bija janvārī, kad šāds statuss bija 160 110 cilvēku, bet novembrī tas samazinājies līdz 112 271 personai.

Pēc ministrijas paskaidrotā, statusa piešķiršanu ietekmē vairāki faktori – noteikti stingrāki nosacījumi trūcīgas personas statusa saņemšanai, ir pieejama plašāka informācija par palīdzības lūdzēju, kā arī valstī kopumā samazinās bezdarba līmenis.

LM Valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi arī informatīvo ziņojumu "Par atsevišķiem sociālās drošības jautājumiem", kurā analizēta situācija sociālās palīdzības jomā.

Iedzīvotāju atzīšanu par trūcīgiem vērtē pašvaldības sociālais dienests, un šo statusu piešķir uz laiku – no trim līdz sešiem mēnešiem.

Trūcīgā statuss dod iespēju saņemt garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu, dzīvokļa pabalstu, kā arī vēl citus, piemēram, pabalstus veselības aprūpei. Sociālās palīdzības pabalstos pērn ik mēnesi tika izmaksāti vidēji pieci miljoni latu.

LM līdz 2013.gada 1.augustam izstrādās priekšlikumus sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai. LM vēlas nonākt pie tādiem palīdzības veidiem, lai cilvēkiem palīdzētu krīzes brīdī, bet motivētu iedzīvotājus nevis saņemt pabalstu, bet meklēt darbu.

Pērn negatīvu vērtējumu izpelnījās valdības lēmums samazināt GMI līdz 35 latiem. Iepriekš GMI bērniem bija noteikts 45 latu līmenī, pieaugušajiem – 40 latu. LM atbildēja, ka pašvaldībām ir iespēja maksāt arī lielāku summu.

BNS

Tēmas