Lindermans nosūtīts uz Latgali pulcēt ap sevi cilvēkus Nepilsoņu kongresam
Izsūtītajiem latviešiem zīmīgajā datumā - 25.martā - Lindermans un viņa kompānija plāno īpašo Nepilsoņu kongresu. Lai savāktu pietiekošu cilvēku skaitu, organizācija pašu Vladimiru Lindermanu nosūtījusi uz Latgali meklēt atbalstītājus.
Nepilsoņu kongresam, kurš gaidāms 25.martā un kurā iecerēts ievēlēt "nepārstāvēto parlamentu", lai uzsvērtu problēmu, ka Latvijā ir liela sabiedrības daļa, kam nav vēlēšanu tiesību, vienam no divvalodības referenduma iniciatoriem Vladimiram Lindermanam uzdots strādāt ar atbalstītājiem reģionos, īpaši Latgalē, pastāstīja kustības pārstāve Elizabete Krivcova.
"Lindermana organizatoriskie talanti un personīgā popularitāte noteikti piesaistīs jaunus atbalstītājus Nepilsoņu kongresam, līdz ar to kalpos kopējam mērķim. Patlaban Lindermans strādā ar kongresa atbalstītājiem reģionos, īpaši Latgalē," apstiprināja Krivcova.
Viņa sacīja, ka Lindermans uzaicināts iesaistīties Nepilsoņu kongresa organizēšanā kā Latvijā pazīstams nepilsonis.
Kongresa iniciatori ir Jurijs Aleksejevs, Einārs Graudiņš, Valērijs Komarovs un Krivcova, kā arī viņu uzaicinātie cilvēki – Jeļena Bačinska, Aleksandrs Vasiļjevs, Aleksandrs Gapoņenko, Aleksandrs Giļmans, Eduards Gončarovs, Lindermans, Miroslavs Mitrofanovs un Vladimirs Sokolovs, liecina informācija aktīvistu mājaslapā.
Nepārstāvēto parlamentu iecerēts ievēlēt ar balsojumu internetā vienlaicīgi, kad Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas 1.jūnijā.
Rīkotāji uzskata, ka valdība ir izvēlējusies nerunāt par problēmu, bet "mēs izvēlējāmies runāt un līdz ar to meklēt risinājumus".
"Kongress ir kaut kas līdzīgs Saeimai – tur jābūt pārstāvētiem visiem. Tomēr pastāv arī tautas vairākuma veselais saprāts, kam jāattur no pārāk radikālām darbībām. Mūsu uzdevums ir attīstīt šo veselo saprātu, rīkojot kvalitatīvas diskusijas un analizējot dažādās pieejas. Problēmas apspriešana drīzāk novedīs pie risinājuma nekā problēmas noliegšana. Valdība ir izvēlējusies nerunāt par problēmu, bet mēs izvēlējāmies runāt un līdz ar to meklēt risinājumus," teica Krivcova, atbildot uz jautājumu par Lindermana darbību, kurš izcēlies arī ar radikālu rīcību.
Uz 2012.gada sākumu nepilsoņu statuss Latvijā bija kopumā 312 189 iedzīvotājiem. Visvairāk nepilsoņu Latvijā ir krievi (205 305), ukraiņi (30 020), poļi (10 601), lietuvieši (8181) un tatāri (444). Starp nepilsoņiem ir arī latvieši (998), kā arī vācieši, uzbeki, rumāņi un vēl citas tautību pārstāvji.
Pērn naturalizācijas kārtībā pilsonību ieguvuši 2213 iedzīvotāju. Kopš naturalizācijas procesa sākuma Latvijas pilsonībā uzņemtas 139 886 personas, tostarp 14 171 nepilngadīgais bērns, kas naturalizējas kopā ar vecākiem, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija.
Saeimā pašlaik ir atvērts Pilsonības likums, kas paredz atvieglot pilsonības piešķiršanu bērniem.
Nesen Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēma vēlētāju parakstītu likumprojektu par grozījumiem pilsonības likumā, kas paredz automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem Latvijā, taču komisija nolēma, ka par to nav rīkojama otrā parakstu vākšanas kārta, kas varēja novest pie tautas nobalsošanas. CVK pamatoja, ka šāda iniciatīva neatbilst Satversmei un 4.maija neatkarības atjaunošanas deklarācijai. Parakstu vācēji ir vērsušies tiesā.
BNS, Foto: Ieva Čīka/LETA