Ministrijas ierēdne „palielina” sev algu par 8000 latiem un taisnojas, ka saputrojusies ciparos. VIDEO
Valsts kontrole uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņiem nepamatoti algās un pabalstos izmaksāti tūkstošiem latu. Ierēdņi putrojas ar skaitļiem obligāti iesniedzamajās amatpersonu deklarācijās. Ministrijas grāmatvedībā valda bardaks!
Tā, piemēram, ministra biroja vadītāja amatpersonas deklarācijā algā saņemto 17 000 latu vietā norādījusi 25 000 latus. Pie tam šo kļūdu viņa pamanījusi tikai pēc tam, kad par šo nesakritību sākuši interesēties žurnālisti un Valsts kontrole ministrijā konstatējusi, iespējams, vairākus būtiskus pārkāpumus, vēsta LTV raidījums „Panorāma”.
Saskaņā ar ministrijas publiskoto informāciju viņas mēnešalga pērn kā ministra biroja vadītājai bijusi 1400 latu pirms nodokļu nomaksas. Tikmēr amatpersonas iesniegtajā deklarācijā redzams, ka atalgojums ministrijā bijis vairāk nekā par piecsimt latiem mēnesī lielāks.
Izglītības un zinātnes ministra padomniece Nellija Titova šo nesakritību skaidro ar grāmatvedības kļūdu, ko esot pamanījusi par vēlu: „Pirmkārt, mēs pildījām deklarācijas pēdējā dienā, lielā steigā. Tas ir izskaidrojams tikai un vienīgi ar tehniskām problēmām. Kā man skaidro kolēģīte, varēju arī automātiski apstiprināt summu, kas „izlec”. Tā nav uz pusi lielāka. Ņemot vērā, ka tā ir summa pirms nodokļiem, es neidentificēju to kā summu pēc nodokļiem. Un es domāju, ka tā tiešām varētu būt lielāka nodokļu dēļ, tāpēc arī neko nepamanīju tieši tajā dienā.”
Tiesa, amatpersonas datus obligāti iesniedzamajā deklarācijā drīkst labot mēnesi pēc publicēšanas, bet konkrētā deklarācija publicēta aprīļa sākumā. Turklāt – ievadot datus, Valsts ieņēmumu dienesta sistēma jau automātiski piedāvā tās rīcībā esošos datus par algas apmēru. Bet tas nozīmē – ierēdnim tie apzināti jālabo un nejaušu kļūdu ielaist grūti.
Šis gadījums nācis gaismā brīdī, kad arī Valsts kontrole atklājusi arī vairākus pārkāpumus Izglītības ministrijā un tās pārraudzības iestādēs.
Jau vēstīts, ka ministrijas administrācijas un padotības iestāžu darbinieku atlīdzības aprēķinos ir konstatēta virkne pārkāpumu, tostarp pabalstu izmaksāšana par nebijušiem atvaļinājumiem. Aizdomās par naudas piesavināšanos un līdzekļu šķērdēšanu divās skolās Valsts kontrole vērsusies Ģenerālprokuratūrā.