Sabiedrība

Visbiežāk Rīgas zooloģiskajā dārzā nonāk cilvēkiem nevajadzīgi sarkanausu bruņurupuči

Jauns.lv

Visbiežāk no dažādiem eksotiskiem dzīvniekiem Rīgas zooloģiskajā dārzā nonāk sarkanausu bruņurupuči no kuriem dažādu iemeslu dēļ cilvēki nolēmuši atteikties, pastāstīja zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Visbiežāk Rīgas zooloģiskajā dārzā nonāk cilvēkiem...

Vidēji gada laikā Rīgas zooloģiskajā dārzā nonāk no desmit līdz 20 bruņurupuči - bieži vien tos atnes paši saimnieki, taču ir arī gadījumi, kad tie tiek atrasta savvaļā, jo to īpašnieki no bruņurupučiem nolēmuši atbrīvoties vienkārši tos izmetot.

Lielkalns skaidroja, ka cilvēku motivācija tikt vaļā no bruņurupuča ir visai dažāda - reizēm iedzīvotājiem šāds mājdzīvnieks sācis apnikt, vai arī cilvēki vairs nav spējīgi nodrošināt tam pienācīgi lielu terāriju.

Ņemot vērā, ka sarkanausu bruņurupuči esot spējīgi pārziemot Latvijas apstākļos, Lielkalns skaidroja, ka ir svarīgi, lai tie nenonāk dabā, jo var tai kaitēt. "Sarkanausu bruņurupuči Latvijas dabai rada kaitējumu, ir svarīgi nepieļaut, lai šī razbainieka dēļ tā tiek noplicināta," skaidroja Lielkalns.

Rīgas zooloģiskajā dārzā ik pa laikam nonāk eksotiski dzīvnieki, kuri iedzīvotājiem vairs nav vajadzīgi. Tāpat zooloģiskajā dārzā reizēm nonāk čūskas, kuras cilvēkiem atsavinātas.

BNS