Māte ar bērniem no tilta Ventā lēkusi nelaimīgas mīlestības dēļ
Pirms vairāk nekā mēneša no Ventspils apvedtilta Ventā ielekusī māte ar diviem saviem mazajiem dēliem, iespējams, pašnāvību vēlējusies izdarīt nelaimīgas mīlestības dēļ. Tomēr sieviete izdzīvoja, bet upes ūdeņi paņēma viņas mazo bērnu – divus un trīs gadus veco zēnu – dzīvības.
Medicīniskās ekspertīzes slēdziens būšot zināms augusta vidū
Kasjauns.lv jau rakstīja, ka 19. jūnija naktī no Ventspils apvedtilta upē ieleca 26 gadus veca sieviete ar saviem mazajiem bērniem. Sievieti izglāba netālu esošie robežsargi, bet viņas bērni noslīka. Šis notikums satrieca visu Latviju. Tika izteiktas dažādas versijas, kādēļ sieviete (sauksim viņu par Mariku – vārds mainīts) mēģinājusi izdarīt pašnāvību. Tas esot noticis bezizejas un depresijas iespaidā – viņai neesot bijuši iztikas līdzekļi, tikko zaudējusi darbu un izšķīrusies no sava mīļotā vīrieša. Tika pārmests arī pašvaldības sociālajam dienestam, ka tas neesot pievērsis pietiekami lielu uzmanību sievietes ģimenes bēdīgajam stāvoklim un neesot sniedzis palīdzību.
Pēc sarunām ar ventspilniekiem un Marikas kaimiņiem „Latvijas Avīze” sliecas domāt, ka jaunā sieviete pašnāvību centusies izdarīt nelaimīgas mīlestības dēļ – viņa neesot varējusi pārdzīvot to, ka nesen no viņu pametis mīļotais vīrietis. Runas, ka Marija dzīvojusi galīgā nabadzībā un viņai nav bijis pat ko ēst, neesot pamatotas – par viņu ļoti rūpējās vecāki.
Marika šobrīd atrodas kādā ārstniecības stacionārā un gaida medicīniskās ekspertīzes atzinumus par savu veselības stāvokli. Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu, šobrīd veic izmeklēšanu un nekādus komentārus nesniedz. Ekspertīzes slēdziens varētu būt augusta otrajā pusē, tad arī būšot skaidrs Marikas statuss notikušajā. Ja atklāsies, ka sieviete ir slima vai to iespaidojuši kādi citi negaidīti apstākļi, tad viņai, piemēram, var piemērot piespiedu ārstēšanos, bet ja ne un viņu atzīs par pieskaitāmu, tad sievieti gaida ilgi gadi cietuma par slepkavību – pirms Marika ieleca Ventā, viņa upē iemeta savus bērnus, raksta „Latvijas Avīze”.
Nespēj pārdzīvot vīra neuzticību?
Kāda Marikas kaimiņiene, kura joprojām nespēj atgūties pēc notikušās traģēdijas, „Latvijas Avīzei” teica: „Marika nedzīvoja trūkumā. Vecāki par viņu ļoti rūpējās.
Jā, vīrs Mariku pameta, bet cik daudz sieviešu vienas audzina savus bērnus! Vai tas tiešām ir iemesls tik neprātīgai rīcībai? Varbūt tiešām viņai galvā kaut kas sagriezās un viņa nesaprata, ko dara? Redzēju, ka bieži Marika ar bērniem pastaigājas, spēlējas rotaļu laukumā. (..) Kā Marikas tēvs vēlāk teica: būtu gājusi uz upi viena, kāpēc bērni, šie veselīgie, smaidīgie puikiņas bija jāņem līdzi?”
Marikas tēvs strādā divos darbos par šoferi, bet māte – labā amatā dzelzceļa sistēmā. Kad Marika ar brāli bijuši vēl bērni, visa ģimene ļoti turējusies kopā. Marika skolā mācījusies ļoti labi, studējusi, bijusi klusa un pieklājīga. Un tad viņai parādījies draugs, ar kuru apprecējās un ģimenē piedzimuši divi dēli.
Marikas vīrs bija izskatīgs un interesants vīrietis, bet „ar vēju galvā – negatavs ģimenes dzīvei”, stāsta kaimiņiene. Kamēr vīratēvs rāvās divos darbos, viņš mierīgi mājās gulēja. Tad viņš Rīgā atradis ne tikai darbu, bet arī jaunu draudzeni, un vairs nedomāja atgriezties Ventspilī.
Marikas kaimiņiene teic, ka Marika ar bērniem trūkumā neesot dzīvojusi un nabadzība nekādā gadījumā nevarēja būt iemesls domām par pašnāvību. Par Mariku ļoti rūpējušies viņas vecāki. Kaimiņiene bieži redzējusi, ka Marikas vecāki ar lieliem pārtikas maisiem ejot uz meitas divistabu dzīvokli, ko vecāki bija viņai sagādājuši un apmaksāja. Tātad, pēc visa spriežot, viņa neesot varējusi pārdzīvot vīra neuzticību.
Viņa sevi par maz mīlēja
Marika par maz mīlēja pati sevi, „Latvijas Avīzei” stāsta kāda ventspilniece, kura analizējusi Marikas rīcību. „Viņai trūka zināšanas un gudrības, lai sevi noturētu dzīves centrā, neskatoties uz to, kas notiek apkārt. Šis apkārt ir svarīgs, bet tas nedrīkst būt galvenais. Šajā apkārt ir ģimene – tā bija, lai gan beigās bez vīrieša, taču divi dēli, vecāki... Arī darbs – bija, bet tad vairs nebija. Īstas draudzenes neesot bijis. Mājoklis – bija, kaut arī vecāku gādāts. Hobiji, intereses – īsti nebija. Vīrietis – bija un tad vairs nebija. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka Marikas traģēdija bija tieši vīrietis, kuru viņa ļoti mīlēja,” skaidroja ventspilnieces. Marika nespēja sevi nostādīt centrā, arī ar pārējām lietām bija mazākas vai lielākas problēmas, un viņa sevi redzēja tikai savā mīļotajā vīrietī. Un, kad attiecības ar viņu pasliktinājās un vīrietis aizgāja projām, zuda jēga dzīvei.
„Bērni? Tie viņai bija vajadzīgi, lai noturētu vīrieti. Marika nebija uzkrājusi zināšanas un sociālās prasmes, lai patstāvīgi tiktu ar sevi galā. Tas ir labi, ka vecāki rūpējas par saviem pieaugušajiem bērniem, bet varbūt šajā gadījumā – rūpju par daudz,” savas pārdomas „Latvijas Avīzei” noslēdza ventspilniece.
Traģēdijas cēlonis - depresija? (LTV „Panorāma”)