RTU absolvents: "RTU ETF ieliek spēcīgus tehniskos pamatus"
Tava izglītība

RTU absolvents: "RTU ETF ieliek spēcīgus tehniskos pamatus"

Jauns.lv

Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (RTU ETF) Radioelektronikas institūta maģistrantūras absolvents, uzņēmuma «HansaMatrix» jauno produktu ieviešanas vecākais inženieris Audris Lukaševičs stāsta, kas ir viņa veiksmīgās karjeras pamatā: «Studijas RTU ETF: labi tehniskie pamati, prasme veikt konkrētu uzdevumu, to analizēt un prezentēt rezultātu, kā arī prakses iespējas – labs veids, kā uzsākt karjeru un atrast stabilu darbavietu.»

RTU absolvents: "RTU ETF ieliek spēcīgus tehniskos...

A. Lukaševičs jau pusaudža gados zinājis, ka savu nākotni saistīs ar inženierzinātni: «Jau iestājoties vidusskolā zināju, ka savu tālāko izglītību un profesiju vēlos saistīt ar kādu tehnisku zinātni. Tuvojoties vidusskolas beigām, izpētīju pieejamās tehniskās studiju programmas Latvijā. ETF no pārējām izvēlēm izcēlās ar to, ka tās piedāvātās studiju programmas likās ar interesantu tehnisko specifiku un stingri balstījās uz inženierzinātņu pamatpriekšmetiem (matemātiku un fiziku).»

Viņš arī atzīmē, kā studiju procesa laikā iegūtās zināšanas palīdzējušas viņam profesionālajā darbības laukā: «Pirmajos kursos sapratu, ka iegūstu spēcīgus pamatus tehniskajā virzienā. Matemātika tika pasniegta padziļināti. Ļoti intensīvi noritēja darbs pie laboratorijas darbiem. Pirmo kursu laikā labi tika iemācīts veikt mērījumus, tos analizēt, salikt kopā atskaitē, noprezentēt un aizstāvēt. Tas ir pirmais lielais ieguvums – prasme veikt kādu uzdevumu, to noprezentēt vai pasniegt kādam citam. Otrs lielais ieguvums ir spēja patstāvīgi apzināties kādu problēmu vai interesējošu tēmu un to apgūt.»

Un tad nāca prakse, kas pārvētās arī stabilā un interesantā darbā: «Savu karjeru uzņēmumā «HansaMatrix» uzsāku kā praktikants. Studiju laikā prakse bija obligāta, ar to man viss lieliski sanāca. Pirmajos prakses mēnešos man bija iespēja iepazīties ar gandrīz visiem elektronikas produktu ražošanas procesiem, sākot ar kondensatoru kājiņu griešanu un beidzot ar gatava produkta iepakošanu. Ražošanas procesi man bija samērā nezināms lauciņš, tāpēc patstāvīgi apguvu dažādas tēmas un analizēju pieredzēto. Centieni un vēlme izzināt ar ražošanu saistītās lietas tika pamanīti. Prakses beigās jau biju nokļuvis līdz jauno produktu ieviešanas nodaļai, kur strādāju arī šodien.»

«Galvenais pienākums ir ieviest ražošanā klienta pasūtīto vai izstrādāto produktu. Tie ir aptuveni 20 standarta uzdevumi un ļoti daudzi nestandarta uzdevumi, kas ir katram produktam individuāli. Sirdī esmu inženieris, līdz ar to kaut kā jauna apskatīšana, aptaustīšana un tad nodrošināšana, ka tas tiek ražots sērijveidā, ir gandarījuma pilns process,» par saviem darba pienākumiem stāsta Audris.

Karlīna Timofejeva, Foto: Publicitātes foto

Tēmas