112

Šovasar iedzīvotāji guvuši vairāk nekā 20 sadzīves elektrotraumas

Jauns.lv

AS "Sadales tīkls" šovasar apkopojusi informāciju par vairāk nekā 20 gadījumiem, kad iedzīvotāji guvuši sadzīves elektrotraumas.

Šovasar iedzīvotāji guvuši vairāk nekā 20 sadzīves...

Kā informēja uzņēmuma preses sekretāre Ilze Rubene, traumas gūtas dzīvojamo telpu remontdarbu laikā, mājas apstākļos cenšoties remontēt elektroierīces, kas nav atslēgtas no elektrotīkla, kā arī pieskaroties bojātiem vadiem un kontaktiem.

Šovasar, tāpat kā pērn, bijuši vairāki gadījumi, kad elektrotraumas gūtas, ar zāles pļāvēju uzbraucot elektriskajam vadam.

Dažāda smaguma elektrotraumas tiek gūtas saskarē ar bojātām elektroierīcēm - ledusskapjiem, gludekļiem, televizoriem, fēniem, mobilā tālruņa lādētājiem un citām mājsaimniecībās plaši izmantotām ierīcēm.

Piemēram, 18.augustā vīrietis Rīgā guva elektrotraumu, strādājot ar urbi, kuram bija bojāts vads. Jūlijā labās rokas un kājas elektrotraumu no bojāta televīzijas kabeļa guva sieviete Valmierā.

Bērni elektrotraumas visbiežāk gūst, cenšoties iebāzt kādu priekšmetu rozetē. Piemēram, jūnijā Jelgavas novadā bērns guva elektrotraumu, kontaktligzdā ievietojot skrūvgriezi. Līdzīgs gadījums, kad 2011.gadā dzimis bērns pagarinātājā ievietoja naglu, notika pavasarī.

Vietās, kurās ieklātas strāvu vadošas grīdas, uzstādīti metāla komunikāciju cauruļvadi un citas metāla konstrukcijas, piemēram, vannas istabā, virtuvē, pagrabā, uz lodžijas vai balkona, lietojot jebkāda veida elektroierīces, jāievēro īpaša piesardzība. Vienlaikus pieskarties elektroierīcei, piemēram, ieslēgtai veļas mašīnai un ar zemi savienotai konstrukcijai, piemēram, radiatoriem, ir bīstami, un pastāv iespēja saņemt strāvas triecienu. Maijā elektrotraumu no putekļu sūcēja, ieslēdzot ierīci un vienlaikus pieskaroties izlietnei, guva kliente Rīgā.

Par elektrodrošību dažkārt cilvēki iedomājas tikai tad, kad ar viņiem pašiem vai viņu draugiem un radiniekiem notiek kāds nelaimes gadījums. Elektrotraumas ir viens no smagākajiem traumatisma veidiem, kam var sekot ilgstoša rehabilitācija. Neuzmanīga rīcība ar elektrību var beigties arī traģiski. Šovasar bijuši četri gadījumi, kad gūtā elektrotrauma bijusi cilvēkam nāvējoša, norāda Rubene.

LETA