Rīgai nevēlamās personas: Bērnu slimnīcas medmāsiņas
Rīgas domes lēmums divtik paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenas galvaspilsētā nedeklarētajiem iedzīvotājiem krietni cirtīs maciņā ne jau Pierīgas uzņēmējiem (kas dod darbu arī rīdziniekiem) vai deputātiem.
Turīgākie pat lāgā nezina, cik maksā brauciens Rīgas tramvajā, trolejbusā vai autobusā (pašlaik viens brauciens – 50 santīmu). Arī „profesionālie zaķi” tikpat nemaksās. Jaunā kārtība vislielāko robu iecirtīs to maciņos, kuru atalgojums ir viens no zemākajiem, bet kuru darbs mums visiem ir vajadzīgs, varbūt tikai viņiem zināmu iemeslu dēļ izņemot Rīgas rātskungus.
Kas Jauns Avīze izvēlējās noskaidrot, cik būtiski transporta biļešu cenu palielinājums ietekmēs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsiņas. Slimnīcā strādā aptuveni 2000 darbinieku, daudzi nevar lepoties ar lielu algu.
Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Reinika pēc laikraksta lūguma aptaujāja vienas nodaļas medicīnas māsas un noskaidroja, ka no 60 māsiņām 24 dzīvo ārpus Rīgas un izmantos sabiedrisko transportu, lai nokļūtu līdz darbam.
Māsiņas vidējā alga ir 230 latu „uz rokas”, un uz dežūru jādodas astoņas reizes mēnesī. “Aptaujājot māsiņas, noskaidroju, ka viņas mēnesī Rīgas sabiedriskajam transportam iztērē 16 latus (par katru no 32 braucieniem samaksājot 50 santīmus), nemaz nerunājot par to, cik izmaksā nokļūšana līdz Rīgas robežai,” teic Reinika.
No 230 latu lielās algas 16 latu nav nemaz tik nebūtiski. Ja turpmāk par vienu braucienu „nerīdzniekiem” būs jāšķiras no 84 santīmiem jeb 1,20 eiro (rīdziniekiem sola divreiz lētāk – 42 santīmus jeb 60 centus), māsiņām sabiedriskajam transportam būs jātērē par desmit latiem vairāk – 26,88 lati.
Līdzīga situācija ir arī citās Rīgas klīnikās, piemēram, kāda slimnīcas Gaiļezers darbiniece Kas Jauns Avīzei teic, ka uz šejieni strādāt brauc māsiņas no Ķekavas, Salaspils, Olaines un pat no Dobeles.
Elmārs Barkāns/ Foto: Shutterstock