Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brāļiem Šiciem jau otrā bronzas medaļa Soču olimpiskajās spēlēs.

Otrā medaļa! Latvijas kamaniņu braucēji izcīna bronzu stafetē 25

Sports
2014. gada 13. februārī 19:14 2014. gada 13. februārī 19:14
Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda ceturtdien izcīnīja trešo vietu Soču olimpiskajās spēlēs, atnesot valstij otro godalgu šajā Olimpiādē.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, kā arī brāļi Andris un Juris Šici, kuri dienu iepriekš paši tika pie olimpiskās bronzas. Ja Šiciem medaļas olimpiskajā parkā tiks pasniegtas piektdienas vakarā plkst.18.12 pēc Latvijas laika, tad komanda savas godalgas iegūs piektdien plkst.18.37.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas sportisti Ziemas olimpiskajās spēlēs tagad izcīnījuši trīs bronzas un divas sudraba medaļas. Visas godalgas iegūtas ledus trašu sacensībās.

Latvieši trasē devās kā sestie, finišā uzrādot tobrīd labāko laiku - divas minūtes un 47,295 sekundes.

Uzreiz pēc Latvijas starta pirmo vietu pārņēma Krievijas komanda, bet pēc tam startējušie amerikāņi piekāpās latviešiem par 0,260 sekundēm. Neilgi pēc tam Latvijas komandas rezultātu nepārspēja arī Itālijas kamaniņu braucēji, zaudējot 0,125 sekundes.

Pēcāk par jaunajiem līderiem kļuva Vācijas izlases sportisti - Natālija Geisenbergere, Fēlikss Lohs un Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts -, sasniedzot jaunu trases rekordu un atbīdot Latviju uz trešo vietu, savukārt kā priekšpēdējie startējušie kanādieši zaudēja Latvijas komandai tieši 0,1 sekundi.

Kā pēdējie trasē devās austrieši, taču jau pirmajā posmā rupju kļūdu pieļāva Mirjama Kaclungere. Pārējie komandas pārstāvji zaudēto neatguva un ļāva latviešiem saglabāt trešo vietu.

Tīruma kopumā uzrādīja piekto labāko laiku, Rubenis bija ceturtais, bet Šiciem arī ceturtais labākais laiks.

Visiem četriem Vācijas komandas pārstāvjiem šīs ir otrās zelta medaļas Sočos. Viņiem 1,030 sekundes zaudēja krievi Tatjana Ivanova, Alberts Demčenko un Aleksandrs Deņisjevs/Vladislavs Antonovs, bet latvieši līderiem zaudēja 1,646 sekundes.

Komandu stafete olimpiskajā programmā šogad iekļauta pirmo reizi.

Kā zināms, trešdien brāļi Šici sagādāja Latvijai pirmo medaļu šajā Olimpiādē, tiekot pie bronzas.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau tika gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.

LETA/Foto: All Over Press

Citi šobrīd lasa

IKEA, teniss, algas kalkulators - ko latvieši pērn visvairāk meklējuši "Googlē" 4
Pasauli aizkustina akla spāņu sērfotāja, kura var tikai iztēloties, kā izskatās jūra
Nosaukti ēdieni, kuri rada vislielāko atkarību 2
Skatīt visus komentārus

"Обходит по развитию сверстников": дочь Филиппа Киркорова поступила в первый класс в середине учебного года

«Он же не отвалится!»: хейтеры герцогини Меган смеются над ее привычкой придерживать беременный живот