Latvijā tapusi Regbija akadēmija, to veido regbija klubi "Livonia", "Baldone" un "Mītava"
Trīs Latvijas regbija klubi "Livonia", "Baldone" un "Mītava" ir apvienojuši spēkus un ir izveidojuši Latvijas Regbija akadēmiju (LRA), paziņoja "Livonia".
Tiek ziņots, ka akadēmijas mērķis ir izveidot profesionālākas Latvijas jauniešu komandas U-16 un U-18 vecuma grupās, nodrošinot jauniešiem labākos treniņa apstākļus izaugsmei, lai sekmētu regbija progresu vēlākajos gados.
Tiek uzsvērts, ka šobrīd stagnē Latvijas regbija attīstība un daudzi jaunieši, kuri nespēj konkurēt regbijā-7, vidusskolas vecumā un pēc vidusskolas izlemj mest mieru regbija nodarbībām. LRA viens no uzdevumiem būs motivēt jauniešus palikt klasiskajā regbijā.
"Livonia" informēja, ka U-16 un U-18 vecuma grupu jaunieši ikdienā trenēsies savos klubos un pārstāvēs savas komandas Latvijas sacensībās. Savukārt LRA pulcēs jauniešus pāris reizes mēnesī uz kopējiem treniņiem un nelielām treniņnometnēm, kā arī sezonas gaitā piedalīsies turnīros ārpus Latvijas.
"Livonia" uzsver, ka LRA ir "elitārs projekts, bet tā mērķis ir stiprināt visu Latvijas regbiju".
Par LRA biedriem var kļūt arī citi klubi, kuri vēlēsies nodrošināt saviem jauniešiem izaugsmi regbijā.
LRA treniņus vadīs visu trīs dibinātāju klubu treneri Elmārs Šefanovskis, Lauris Dūzelis, Artūrs Baranovskis, Roberts Brikmanis, Inese Sugetenkova un Roberts Bondarenko. Fiziskā sagatavotība ir uzticēta bijušajam vieglatlētam un bobslejistam Mārcim Rullim, bet LRA treniņiem tiks piesaistīti arī ārvalstu speciālisti, kā pirmais - Latvijā labi zināmais Nīls Džonsons.
"Liela daļa šī vecuma "smago" spēlētāju nespēj konkurēt regbijā-7, viņus ir grūti motivēt ar šī regbija formātu. Lai viņus nepazaudētu, nekas cits neatliek, kā visiem sadarboties un ārpus Latvijas robežām spēlēt klasisko regbiju, lai būtu pēctecība klubos," uzsver regbija kluba "Baldone" treneris Šefanovskis.
Viņš norāda, ka Latvijas izlasē jau ir vērojams kvalitatīvu cīņas spēlētāju trūkums, notiekot paaudžu maiņai, un norāda, ka LRA būs pēc vairākiem gadiem būs ieguvums ne tikai klubiem, bet arī izlasei.
"Šajos U-16 un U-18 vecuma puišos ir spēcīgs un jaudīgs spēlētāju resurss. Līdz ar to tikai ir loģisks nākamais solis veidot kaut ko jaunu un domāt par jaunām idejām," saka regbija kluba "Livonia" treneris Baranovskis, cerot, ka, puišiem sākot izjust konkurenci ārpus sava kluba, būs straujāka izaugsme.
Svētdien uz pirmajiem fiziskās sagatavotības testiem Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžā pulcējās vairāk nekā 50 jauno regbistu U-16 un U-18 vecuma grupās.
Testos jauniešiem bija jālec tālumā no vietas, jāizpilda atspiešanās guļus minūtes laikā, jāveic vingrinājums vēdera muskuļiem un regbijā labi zināmais Bronko tests.
"Šodien testos bija ne tuvu visi labākie, tāpēc potenciāls ir vēl lielāks. Pamatdoma ir skaidra - apvienojot spēkus, dot iespējas puišiem spēlēt, attīsties, pilnveidoties un kļūt labākiem," stāsta regbija kluba "Mītava" treneris Bondarenko.
Viņš min, ka testos uzrādītie rezultāti ir "optimāli", jo vēl ir starpsezona, un uzsver, ka ir svarīgi noturēt jauniešus regbijā un varbūt arī atgriezt regbijā dažus jauniešus, kuri jau beiguši spēlēt regbiju.
"Uzsākot LRA projektu, veicināsim regbija atpazīstamību Latvijas sporta sabiedrībā un regbija prestižu. Pirmā informatīvā sapulce un testi bija viens no apmeklētākajiem pasākumiem Latvijas regbijā pēdējos gados, kas liecina par projekta aktualitāti un nepieciešamību," apmierināts ar pirmo kopējo sanākšanu ir LRA menedžeris Gregors Gorohovskis.
Viņš norāda, ka projekta organizatoriem ir liels spēlētāju un viņu vecāku uzticības kredīts, un ir jādara viss, lai projekts izdotos un uzticību attaisnotu.
Kā pēc pārbaudēm norādīja LRA treneri, uzrādītie rezultāti būs atskaites punkts jauniešiem pirms jaunās sezonas, bet treneriem iegūtie dati būs palīgmateriāls nodarbību veidošanai un komandu komplektācijai pirmajos starptautiskajos startos.
LRA nākamā kopāsanākšana būs jau pēc pāris nedēļām, kad jaunieši aizvadīs testu sacensības savā starpā, kur treneri vērtēs jauniešu taktiskās zināšanas un atbilstību katrai pozīcijai.
LRA pirmajā sezonā izdevumu lielāko daļu segs "Livonia" kluba pamatbudžets, bet "Mītava" un "Baldone" piedalīsies, cik varēs.