Peldēšanas pirmais zelts ceļo uz Vāciju; Titmasa uzvar gadsimta cīņā; Dreselam 8. zelts
Austrālija sestdien Parīzes olimpiskajās spēlēs izcīnīja divas zelta medaļas četrās peldēšanas disciplīnās.
Hronoloģiski pirmais zelta medaļu gan izcīnīja vācietis Lukass Mertenss, kurš ar rezultātu trīs minūtes un 41,78 sekundes uzvarēja 400 metru brīvajā stilā. 0,43 sekundes viņam zaudēja austrālietis Elaidža Viningtons un 0,72 sekundes - dienvidkorejietis Umins Kims.
400 metros brīvajā stilā sievietēm uzvaru ar rezultātu trīs minūtes un 57,49 sekundes svinēja austrāliete Ariārne Titmasa, kura aizstāvēja pirms trim gadiem Tokijā iegūto uzvarētājas titulu. Tokijā viņa bija pirmā arī divreiz īsākā distancē. Otrā ar rezultātu trīs minūtes un 58,37 sekundes bija kanādiete Samere Makintoša, bet trešā - uzvarētāja šajā distancē pirms astoņiem gadiem Riodežaneiro amerikāniete Keitija Ledeki, kuras kontā tagad jau ir septiņas zelta, trīs sudraba un viena bronzas medaļa. Viņa distanci veica četrās minūtēs un 0,86 sekundēs. Titmasas, Makintošas un Ledeki trīscīņa tika gaidīta ar lielu nepacietību un peldēšanas aprindās tika dēvēta par gadsimta cīņu, jo savā starpā sacentās pat trīs no šobrīd izcilākajām peldētājām pasaulē.
Arī 4x100 metru brīvā stila stafetē uzvaru svinēja austrālietes Mollija O'Kalagana, Šeina Džeka, Emma Makkeona un Mega Herisa, kuras uzvarēja ar jaunu olimpisko rekordu trīs minūtes un 28,92 sekundes. Zelta medaļas saņēma arī Olivija Vanša un Bronte Kempbela. ASV ar jaunu Amerikas kontinenta rekordu trīs minūtes un 30,20 sekundes ierindojās otrajā vietā, bet trešās ar jaunu Āzijas rekordu bija ķīnietes, distanci veicot vēl 0,1 sekundi lēnāk.
4x100 metru brīvā stila stafetē vīriešiem finālā uzvarēja amerikāņi Džeks Aleksijs, Kriss Giliano, Hanters Ārmstrongs un Keilebs Dresels, kuram tā bija jau astotā zelta medaļa karjerā, distanci veicot trīs minūtēs un 9,28 sekundēs. Zelta medaļas saņēma arī Raiens Helds un Metjū Kings. 1,07 sekundes uzvarētājiem zaudēja austrālieši un 1,42 sekundes - itāļi.
Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.