foto: Izglītības un zinātnes ministrija
Turpmāk IZM Sporta departamentu vadīs Aleksandrs Samoilovs
Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu turpmāk vadīs Aleksandrs Samoilovs.
Citi sporta veidi
2024. gada 10. jūlijs, 13:55

Turpmāk IZM Sporta departamentu vadīs Aleksandrs Samoilovs

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu vadīs Aleksandrs Samoilovs, kurš darbu ministrijā uzsāks šī gada 10. jūlijā.

A. Samoilovs tika izraudzīts atklātā konkursā, uz kuru kopumā bija pieteikušies 13 pretendenti. A. Samoilovam ir teicama reputācija, kā arī nepieciešamā izglītība un darba pieredze sporta nozarē. Līdzās ievērojamai starptautiskai pieredzei sporta sacensību dalībā un organizēšanā, A. Samoilovs ieguvis profesionālo maģistra grādu finansēs Banku Augstskolā. Viņš kā pludmales volejbolists trīs reizes pārstāvējis Latviju Olimpiskajās spēlēs, kā arī vairākkārtēji izcīnījis godalgotas vietas Eiropas čempionātos un Pasaules kausos pludmales volejbolā.

“Izglītības un zinātnes ministrija ir gandarīta par konkursa rezultātu, jo sporta nozari valsts pārvaldē vadīs augsta līmeņa savas jomas profesionālis ar nevainojumu reputāciju. Tāpat īpaši uzteicams ir Aleksandra Samoilova redzējums par nepieciešamību ieguldīt bērnu un jauniešu sporta attīstībā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā sabiedrībā,” norāda izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

“Augstu novērtēju ministrijas aizsāktos nozares transformācijas procesus – veiksmīga sporta politika ne tikai sekmē sportiskos sasniegumus un veicina veselīgu dzīvesveidu, sniedz ekonomisko pienesumu tautsaimniecībai, bet arī spēcina iedzīvotāju patriotismu, spodrina Latvijas tēlu un atpazīstamību pasaulē un paaugstina starptautisko konkurētspēju. Šie bija arī vieni no svarīgākajiem aspektiem, lai pieteiktos ministrijas konkursā. Ar nepacietību gaidu iespēju pievienoties ministrijas komandai, lai kopīgi sasniegtu šos mērķus,” uzsver Aleksandrs Samoilovs.

Galvenie Sporta departamenta direktora pienākumi būs nodrošināt sporta politikas veidošanu un īstenošanu, Latvijas nacionālās pozīcijas veidošanu Eiropas Savienības sporta jautājumos u.tml. Tāpat direktoram būs jāpārstāv ministrija un tās intereses starptautiskajās organizācijās, institūcijās, darba grupās, komisijās un sanāksmēs atbilstoši amata kompetencei.