Ferrans Torress gūst vārtus, nodrošinot Spānijai uzvaru pret Albāniju
Spānijas vīriešu futbola izlase pirmdien Diseldorfā Eiropas čempionāta finālturnīra mačā ar 1:0 (1:0) pārspēja Albāniju, pie trīs punktiem tiekot arī trešajā spēlē.
2024. gada 25. jūnijs, 00:49

Spāņi jau pirms šī mača bija nodrošinājuši uzvaru apakšgrupā. B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs izcīnīja Spānija, četri punkti bija Itālijai, divi - Horvātijai, bet viens - Albānijai. Spānijas izlases labā vārtus guva Ferrans Torress.

Mača un arī turnīra favorīti spāņi vadībā izvirzījās 13.minūtē, kad Dani Olmo piespēlēja bumbu brīvajā zonā starp aizsargiem un to saņēma Torress, kurš savu iespēju izmantoja. Albāņiem pirmais bīstamais moments bija puslaika beigās, kad Kristjans Aslani pārsteidza pretiniekus ar sitienu no apmēram 20 metriem, taču uzdevumu augstumos bija spāņu vārtsargs Davids Raja.

Otrā puslaika sākumā Hoselu nedaudz pietrūka, lai nostiprinātu Spānijas izlasei vadību. Savukārt otrajā pusē albāņi vairākas reizes apdraudēja Spānijas izlases vārtus, taču Raja nosargāja spāņiem uzvaru. Izslēgšanas turnīrā vietu nodrošinājušas arī Šveice, Vācija, Portugāle, Anglija, Francija un Nīderlande.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā vietā finišējušajām valstsvienībām.

Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā. Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Albānijas izlases sastāvs: Tomass Strakoša, Mario Mitajs (Armando Broja, 59.min.) Arlinds Ajeti, Berats Gimšiti, Ivāns Balliu, Kazims Lači (Medons Beriša, 71.min.), Ilbers Ramadani, Kristjans Aslani, Nedims Bairami (Arbers Hodža, 70.min.), Rejs Manajs, Jasirs Asani (Ernests Muči, 81.min.).

Spānijas izlases sastāvs: Davids Raja, Alehandro Grimaldo, Emeriks Laporte (Robins Lenormāns, 46.min.), Dani Vivians, Hesuss Navass, Dani Olmo (Aleks Baena, 84.min.) Martins Subimendi, Mikels Merino, Mikels Ojarzabals (Fermins Lopess, 62.min.), Hosē Sanmartins jeb Hoselu (Alvaro Morata, 72.min.), Ferans Torress (Lamins Jamals, 72.min.).