"Es kliedzu no sāpēm" - ukraiņu paukotāja komentē diskvalifikāciju par atteikumu spiest roku Krievijas sāncensei
Ukraiņu paukotāja Olha Harlana pastāstīja par savu reakciju pēc diskvalifikācijas pasaules čempionātā.
"Šodien bija ļoti smaga un ļoti svarīga diena. Tas, kas šodien notika, rada daudz jautājumu, bet tajā pašā laikā sniedz daudz atbilžu. Sapratām, ka valsts, kas terorizē mūsu valsti, mūsu cilvēkus, mūsu ģimenes, tāpat terorizē arī sportu. Tam, kas notika šodien, bija jānotiek.
Es negribēju paspiest roku šai sportistei, un es rīkojos saskaņā ar savu sirdi. Tāpēc, kad dzirdēju par to, ka mani grib noņemt no sacensībām, diskvalificēt, iedot man melno kartīti, protams, tas mani nogalināja. Nogalināja tik ļoti, ka es aiz sāpēm kliedzu."
Harlana arī norādīja, ka ukraiņus "nedrīkst piespiest uz mieru ne ar kādiem rokasspiedieniem" un pateicās militārpersonām, kas aizsargā Ukrainu no Krievijas iebrukuma, vēsta "The Insider".
"Mans vēstījums šobrīd ir, ka mēs, Ukrainas sportisti, esam gatavi stāties pretī krieviem laukumā, taču nekad nepaspiedīsim roku," žurnālistiem teica Harlana.
Ukrainiete atklāja, ka Starptautiskās Paukošanas federācijas (FIE) pagaidu prezidents Emanuels Kaciadakis viņai apstiprināja, ka pēc dueļa rokas var nepaspiest un piedāvāt pretiniecei saskarties ar asmeņiem.
"Domāju, ka man ir viņa piekrišana, bet tomēr tā nebija. Šī federācija nekad nemainīsies. Ceru, ka paukošanas sabiedrība sapratīs, ka ne tikai kaut kas ir nepareizi, bet arī to, ka kaut kas ir jāmaina," norādīja ukrainiete, piebilstot, ka uzskata, ka izdarīja pareizo izvēli.
Jau ziņots, ka ceturtdien pasaules čempionātā Milānā Harlana pārspēja Krievijas paukotāju Annu Smirnovu, kura pasaules čempionātā startē kā neitrālā sportiste, un pēc cīņas atteicās paspiest roku Smirnovai, kura to nosauca par necieņu un atteicās pamest laukumu.
32 gadus vecā Harlana iespēju cīnīties pasaules čempionātā saņēma vien dienu iepriekš, kad Ukrainas Sporta ministrija mainīja likumu. Tagad ukraiņi drīkst stāties pretī Krievijas vai Baltkrievijas sportistiem, kuri sacenšas neitrālo atlētu statusā.
#Ukrainian fencer Olga Kharlan refused to shake hands with her rival from #Russia Anna Smirnova.
— NEXTA (@nexta_tv) July 27, 2023
The Ukrainian defeated the Russian woman at the World Championships with a score of 15:7. pic.twitter.com/XHTPb1kyDy
Šis lēmums mazināja Parīzes olimpisko spēļu boikota iespējas.
"Šis lēmums ļaus Ukrainas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās un kvalificēties 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm," aģentūrai AFP sacīja SOK pārstāvis.
"Mēs esam priecīgi, ka viņiem tiks dota šī iespēja, un tajā pašā laikā apzināmies sarežģītos konfliktus, kas ukraiņiem var rasties, ņemot vērā agresiju pret savu valsti," bilda SOK pārstāvis.
"Tāpēc mēs mudinām starptautiskās federācijas risināt situācijas, kurās ir iesaistīti Ukrainas un individuāli neitrālie sportisti, ar nepieciešamo iejūtības pakāpi," piebilda SOK pārstāvis, vienlaicīgi solidarizējoties ar Ukrainas sportistiem un olimpiešiem.
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, uzbrukumam izmantojot arī Baltkrievijas teritoriju, 2022.gada 24.februārī SOK abām agresorvalstīm piemēroja sankcijas, taču Starptautiskā Paukošanas federācija (IFF) bija pirmā, kas šā gada martā atļāva startēt krievu un baltkrievu sportistiem.
Tenisā, kas bija viens no sporta veidiem, kurā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainas sportisti kortā tikās ar krieviem un baltkrieviem, Ukrainas tenisisti pastāvīgi ir atteikušies paspiest roku abu valstu pārstāvjiem.
Harlana aģentūrai AFP jau iepriekš bija norādījusi, ka, cīnoties ar kādu no Krievijas paukotājiem, viņa nesarokosies pēc dueļa.
SOK vēl nav pieņēmusi galīgo lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu Parīzes olimpiskajās spēlēs.