foto: Edijs Pālens/LETA
LHF ģenerālsekretārs eleganti "atšuj" kaimiņvalsts žurnālista provokācijas mēģinājumu
Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs
Hokejs
2023. gada 29. maijs, 14:45

LHF ģenerālsekretārs eleganti "atšuj" kaimiņvalsts žurnālista provokācijas mēģinājumu

Jauns.lv

Latvijas hokeja izlase pelnīti izcīnīja bronzas medaļas pasaules čempionātā, intervijā Krievijas "Match TV" paziņoja Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs, lakoniski atvairot mēģinājumu piepīt Krievijas izlases nepiedalīšanos.

FOTO: izcilākā diena Latvijas hokeja vēsturē — izcīnītas bronzas medaļas pasaules čempionātā, 2023. gada 28. maijs

Spēlē par bronzas medaļām Latvija papildlaikā pieveic vareno ASV, 2023. gada 28. maijs

gallery icon
24

Tas neatturēja žurnālistu mēģināt izprovocēt uz atklāsmi, kā būtu, ja Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) atstādinātās Krievijas un Baltkrievijas izlases būtu piedalījušās čempionātā.

"Aizvien vairāk ekspertu pauž viedokli, ka tad, ja Krievija un Baltkrievija varētu spēlēt pasaules čempionātā, Latvija neizcīnītu šīs medaļas. Ko jūs varat atbildēt šādiem ļaudīm?" vaicāja žurnālists.

"Kas attiecas uz jūsu jautājumu, Latvijas izlase vienkārši lieliski nostrādāja šajā pasaules čempionātā un nopelnīja savas bronzas medaļas! Vairāk nekādu komentāru par šo tēmu," atbildēja Pļāvējs.

Kā zināms, pēc 2022. gada 24. februārī sāktās invāzijas Ukrainā, kas izvērtās asiņainā karā ar desmitiem tūkstošu nogalināto iedzīvotāju, miljoniem bēgļu un neskaitāmām no zemes noslaucītām pilsētām melīgās "denacifikācijas" un "demilitarizācijas" aizsegā, Krievija kā agresore un Baltkrievija kā aktīva līdzdalībniece tika atstādinātas no dalības pasaules čempionātos, turklāt Krievija zaudēja to rīkošanas tiesības. Tā kā karš Ukrainā turpinās un Krievija negrasās pārtraukt uzsākto kaimiņvalsts teritoriju sagrābšanu un iedzīvotāju paverdzināšanu, tuvākajos gados šo izlašu atgriešanās starptautiskajā apritē ir maz ticama.

Krievijas plašsaziņas līdzekļos par atstādināšanas iemesliem bez propagandistu ierastās "rusofobijas" norāda tikai "sakarā ar situāciju Ukrainā", kuru laikam izraisījuši kaut kādi marsieši.

Jāatzīst, ka Krievijas sporta izdevumos Latvija apsveikta ar vēsturisko panākumu un raksti ir atzinības pilni, kaut gan komentāros apsveikumi un uzslavas mijas ar klaji nicinošiem spļāvieniem.