Japānas sportistiem pēc atgriešanās no olimpiskajām spēlēm pārbaudīs telefonus
Japānas Sporta aģentūra paziņojusi, ka visiem 262 delegācijas dalībniekiem, kas pārstāv valsti Pekinas olimpiskajās spēlēs, pēc atgriešanās dzimtenē tiks pārbaudītas mobilās ierīces, vēsta “Kyodo News”.
Kā ziņo medijs, tiks pārbaudīti visi viedtālruņi, kuros bijusi uzinstalēta aplikācija “My2022”, ar kuru tiek sekots līdzi visu Pekinas olimpisko spēļu dalībnieku veselībai. Organizatori aicinājuši visus olimpisko spēļu dalībniekus izmantot šo aplikāciju.
Kā izpētījuši Kanādas kiberdrošības speciālisti, aplikācijai ir “vienkārši, bet graujoši drošības trūkumi”. Aplikācija radīta tā, ka esot augsts risks piekļūt sensitīvai informācijia.
Arī ASV, Vācijas un Lielbritānijas Olimpiskās komitejas aicinājušas sportistus un delegāciju pārstāvjus aicinājuši aplikāciju neielādēt privātajos viedtālruņos un citās mobilajās ierīcēs, jo pastāvot riski, ka Ķīna varētu to izmantot spiegošanai pēc olimpiskajām spēlēm, vēsta “InsideTheGames”.
Japānas drošībsargājošās iestādes aicinājušas “My2022” aplikācijai izmantot ierīci, kas paredzēta tikai šai vajadzībai. Savukārt, atgriežoties Japānā, speciālisti izdzēsīs no ierīcēm aizdomīgās aplikācijas. Līdzīgus ieteikumus saņēmuši arī gaidāmie paraolimpisko spēļu dalībnieki.
Olimpisko spēļu rīkotāji aicināja dalībniekus Covid-19 apkarošanas nolūkos sākt izmantot aplikāciju jau 14 dienas pirms došanās Ķīnu. Nolādējot aplikāciju, lietotājiem tur jāsniedz veselības un ceļošanas informācija, kā arī ziņas par Covid-19 testēšanas rezultātiem un vakcinācijas apliecinājumiem.
Daudzfunkciju aplikācija piedāvā arī failu pārsūtīšanas iespējas, informāciju par jaunākajiem notikumiem un laika ziņām Pekinā, kā arī audio un video saziņas čati.
Ķīnā ir ierīkota masveidīga iedzīvotāju novērošanas programma, kas ļauj varas iestādēm novērot iedzīvotājus. Ķīnas valdība vairākkārt ir apsūdzēta arī par mēģinājumiem līdzīgi novērot arī ārvalstu pilsoņus, kad tie ieradušies Ķīnā.