VIDEO: gulta, krēsls un galds - Latvijas olimpiešu ikdiena askētiskos apstākļos
Dzīve bez televizora un lielām iespējām vērot komandas startus, noslēgta vide starp olimpisko ciematu un sacensību arēnu sportistiem ir Pekinas olimpisko spēļu ikdiena.
Ja sporta līdzjutējs pie TV var paņemt pulti un mirklī pārslēgt programmu no vienām sacensībām uz citām, tad paši olimpisko spēļu varoņi Pekinā dzīvo visai noslēgtā vidē. Epidemioloģisko prasību dēļ sportistiem nav nekādas iespējas klātienē apmeklēt komandas biedru startus, turklāt tos faktiski nav iespējams vērot arī televīzijā, jo olimpiskajā ciematā nemaz nav pašu televizoru.
“Ir trīs olimpiskie ciemati. Pašā Pekinā ir viens, kur dzīvo slidošanas un daiļslidošanas sportisti, arī hokeja izlase. Tas ir greznākais un skaistākais ciemats, kur ir diezgan plašas istabas un labs skats ārpus loga. Vidējā ciematā, kas ir augstāk kalnos pie ledus trases, arī ir viesnīcas tipa numuriņi ar divām gultām, ar galda virsmu un plauktiem. Tad ir pēdējais ciemats, kur dzīvo biatlonisti, slēpotāji, ziemeļu divcīņas sportisti un tur ir visaskētiskāk. Mums te ir gulta, neliels skapis, galdiņa pat nav,” par Latvijas olimpiešu dzīves apstākļiem olimpiskajās spēlēs Jauns.lv stāsta mūsu komandas preses atašejs Marita Vilciņa.
Nedēļu pirms olimpiskajām spēlēm Pekinā atver olimpisko ciematu
Astoņas dienas pirms Pekinas olimpisko spēļu sākuma ceturtdien tika atvērts olimpiskais ciemats, ievērojot stingrus Covid-19 vīrusa ierobežošanas noteikumus. Ķīnas valsts ...
Ierodoties kalnu ciematā, temperatūra istabiņās bijusi vien 16 grādu, ber rīta stundās vēl vēsāk. Ar brīvprātīgo palīdzību tikuši sagādāti elektriskie sildītāji un tagad apstākļi jau esot daudz labāki, temperatūrai pārsniedzot 19 grādu atzīmi.
“Dzīvojam Pekinas olimpiskajā ciematā, kas pēc būtības ir mazs daudzstāvu apbūves rajons. Tas atrodas apsargātā teritorijā, kur nav apskates objektu, arī tirdzniecības centri vai veikali te nav. Ikdienas testēšanās ir tepat, pāri ielai ir ēdināšana, pasts un ķīmiskā tīrītava. No loģistikas viedokļa apstākļi ir ērti. Neko citu neesam redzējuši un pēdējā labā ziņa ir tāda, ka mums ļaus apmeklēt arī citu komandu hokeja spēles,” Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Jauns.lv norādīja, ka blakus lietas netraucē gatavoties pašam svarīgākajam, proti, olimpiskajam hokeja turnīram.
Latvijas delegācija uzmirdz Pekinas olimpiskajā stadionā
Latvijas karognesēji Elīza Tīruma un Lauris Dārziņš ienes Latvijas karogu Pekinas olimpiskajā stadionā.
“Dzīves apstākļus bijām iztēlojušies ar plašāku guļus un sēdus pozīciju nodrošinājumu. Dzīvokļi ir salīdzinoši liela izmēra, apmēram 50 kvadrāmetru, kuros sportistam pienākas viena gulta, galds un krēsls. Sajūtas kā spoku mājā. Daudz laika nākas pavadīt tieši ciematā, kur istabās pietrūkst kāds dīvāns, televizors,” par sadzīves apstākļiem stāsta Pļāvējs. Olimpiādes rīkotāji solījuši, ka ciematā darbosies visi Eiropā pieejamie sociālie tīkli un straumēšanas vietnes, tomēr realitātē izrādījies mazliet citādāk un dažas filmu straumēšanas platformas īsti nedarbojas. Vinnētāji esot tie, kuri savus iecienītos seriālus vai filmas ierīcēs lejuplādējuši jau iepriekš.
Sportistu ēdināšana visos ciematos tiek nodrošināta 24 stundu formātā. Ēdienkarte esot nemainīga, tomēr ķīniešu izpratne par sportistiem paredzētu ēdienkarti gan visai atšķirīga no Eiropā un Ziemeļamerikā ierastās. Tie, kuriem šīs nav pirmās olimpiskās spēles, neslēpj, ka citur izvēles iespējas bijušas lielākas. Vēl bēdīgāk ar ēdināšanu bijis tajās viesnīcās, kur sportisti tika ievietoti karantīnā. Par laimi, pašlaik tur neatrodas neviens Latvijas sportists, bet tur pabijušie atgriezušies komandā bez būtiskiem svara zudumiem.
Pekina dienu pirms olimpisko spēļu atklāšanas
Ieskats Pekinā notiekošajā dienu pirms olimpisko spēļu atklāšanas.
Olimpiskās spēles Ķīnas galvaspilsētā Pekinā un tās apkaimē norisinās no 4. līdz 20. februārim.