FOTO: Tokijas ainiņas, kas liek domāt, ka vietējie nemaz tik ļoti neiebilst pret olimpiskajām spēlēm
foto: Mikus Kļaviņš/Izdevniecība "Rīgas Viļņi"
Cilvēki izmanto iespēju fotografēties pie olimpiskajiem apļiem.
Citi sporta veidi

FOTO: Tokijas ainiņas, kas liek domāt, ka vietējie nemaz tik ļoti neiebilst pret olimpiskajām spēlēm

Jauns.lv / LETA

Pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm teju ik dienas Japānas un visas pasaules medijus pāršalca ziņas, ka arvien vairāk vietējo iedzīvotāju ir pret pasaules lielākā sporta foruma norisi viņu valstī Covid-19 pandēmijas laikā.

FOTO: Tokijas ainiņas, kas liek domāt, ka vietējie...

Tomēr, atrodoties uz vietas, nemaz tik iebildumu un nepatikas nav. Japāņi kā nācija allaž ir bijuši zināmi kā ļoti godīgi, pieklājīgi un normas ievērojoši cilvēki, tāpēc negribas domāt, ka pēkšņi šīs vērtības ir aizmirstas.

Kā novērojis portāls Jauns.lv, kādi protesti vai nepatika pret olimpisko spēļu norisi manīti vien pirmajās dienās turklāt tie nav bijuši masveidīgi un sportistus vai rīkotājus būtiski traucējoši. Vēl jo vairāk, vietējie iedzīvotāji (ārzemniekiem, kas nav saistīti ar olimpisko spēļu norisi, nokļūt un atrasties Tokijā šobrīd ir gaužām maz iespēju) masveidīgi vēlas fotografēties pie Olimpiādes simbolikas. Olimpiskie apļi ir atpazīstamākais olimpisko spēļu simbols un tieši pie šīm skulptūrām cilvēku bari vēlas fotografēties. Vai tiešām viņi to darītu, ja šis sporta forums būtu tik nevēlams?

Pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm teju ik dienas Japānas un visas pasaules medijus pāršalca ziņas, ka arvien vairāk vietējo iedzīvotāju ir pret pasaules lielākā sporta foruma norisi viņu valstī Covid-19 pandēmijas laikā. Tomēr Tokijas ielās redzētais par to īsti neliecina.

Japāņi steidz radīt olimpiskās atmiņas

Pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm teju ik dienas Japānas un visas pasaules medijus pāršalca ziņas, ka arvien vairāk vietējo iedzīvotāju ir ...

Neraugoties uz daudzajiem ierobežojumiem, cilvēku testēšanu un Covid-19 dēļ noteiktajiem rīcības protokoliem, olimpisko spēļu laikā nav līdz galam izdevies izslēgt jaunu gadījumu parādīšanos. Ieskaitot olimpisko spēļu sagatavošanas laiku un pašu spēļu norisi, konstatēti jau vairāk nekā 320 pozitīvu Covid-19 gadījumu, kas uz aptuveni 500 000 veikto testu nav nemaz tik daudz Turklāt pēdējās dienas pozitīvo gadījumu skaits ir pieaudzis un jau sasniedz teju 30 jaunus ik dienas. Tomēr nekas neliecina, ka tiešām būtu pamats vietējo bažām, ka tūkstoši sportistu, viņu treneru, palīgu un apkalpojošā personāla varētu Japānas galvaspilsētā radīt jaunu Covid-19 pandēmijas vilni.

Jauns.lv jau ziņoja, ka līdz pat augusta vidum Tokijā ir noteikta ārkārtējā situācija, kad gan nenozīmē stingru karantīnas režīmu un komandantstundas, kā tas mēdz būt citās valstīs. Japānas iedzīvotāji ir aicināti maksimāli uzturēties mājās, bet restorāni turpinās darboties, taču nedrīkstēs pārdot alkoholu, piedāvāt karaoke, un vakaros restorāniem būs jābeidz darbs agrāk nekā parasti. Tikmēr, atbalstot savus favorītus, nav ļauts kliegt vai svilpt, vai dziedāt. Ikvienam olimpiskajās spēlēs iesaistītajam novilkt sejas masku ir atļauts vienīgi ēdot, sportojot un guļot. Pat savās istabiņās sportistiem nāksies nēsāt maskas. Japānā daudzi cilvēki bažījas, ka olimpiāde var kļūt par vīrusa superizplatītāju.

Sportisti un oficiālie pārstāvji ir pilnībā izolēti no apkārtējiem cilvēkiem, ko apliecina nopietnā apsardze un pārbaudes olimpiskā ciemata atvēršanas dienā. Teritorijā netika ielaisti pat fotogrāfi. Sportistu ciemats sastāv no 23 ēkām, tā iepirkšanās zonā ir bankomāts, ķīmiskā tīrītava, pasts, banka un kurjeru lete. Paredzēts, ka dzīvojamais komplekss pēc olimpiskajām spēlēm tiks pārveidots dzīvokļos.

Viens no populārākajiem olimpisko spēļu suvenīriem jau ilgu laiku bijuši prezervatīvi, ar kuriem burtiski tiek piebērti olimpiskie ciemati. Liela daļa aizsarglīdzekļu turpat olimpisko spēļu norises vietās tiek arī izmēģināti. Lai neradītu kārdinājumu pārkāpt noteiktos ierobežojumus, šoreiz gumijas draugi tiks izsniegt vien pirms došanās mājup.