Hokeja skola "Rīga" negaidīti uzvar OHL līderi "Olimp"/"Venta 2002"
Ilustratīvs attēls.
2021. gada 18. janvāris, 21:59

Hokeja skolas "Rīga" komanda pirmdien izcīnīja negaidītu uzvaru "Optibet" Hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Rīga" savā laukumā ar rezultātu 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) pārspēja turnīra līderi "Olimp"/"Venta 2002".

Izcilu spēli aizvadīja "Rīga" vārtsargs Kārlis Mežsargs, kurš atvairīja visas 50 pretinieku mestās ripas, kamēr paši mājinieki pa "Olimp"/"Venta 2002" vārtiem meta vien 18 reizes.

Spēles pirmajā pusē vārti netika gūti, bet otrā perioda 13.minūtē Anrī Ravinskis izvirzīja mājiniekus vadībā un divas minūtes vēlāk Kristaps Kristiņš panāca jau 2:0. Trešās trešdaļas 13.minūtē Ģirts Silkalns nostiprināja "Rīgas" pārsvaru, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Ravinskis ar saviem otrajiem vārtiem spēlē panāca 4:0.

Čempionāta līdere ar 31 punktu 19 spēlēs ir "Olimp"/"Venta 2002", tālāk ar 28 punktiem seko "Zemgale"/LLU, bet trešo vietu ar 25 punktiem 21 duelī ieņem "Mogo"/LSPA. "Liepājas" rēķinā ir 23 punkti 18 mačos, Hokeja skola "Rīga" un "Prizma"/IHS guvušas pa desmit punktiem 16 un 19 dueļos, kamēr "Dinaburgai" ir astoņi punkti 19 cīņās.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skola "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepājas".

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē "Kurbads".

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču ar "Kurbads" vienību.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.