Olimpiskās komitejas vadība izskaidrojusi sporta veidu federācijām jauno finanšu aprites modeli
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība otrdien iepazīstinājusi vasaras sporta veidu federāciju pārstāvjus ar 2021. gada finanšu aprites modeli, portālu Jauns.lv informēja LOK.
LOK vadība – prezidents Žoržs Tikmers un ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks šodien videokonferencē ar 17 vasaras Olimpisko sporta veidu federāciju vadības pārstāvjiem pārrunāja finansiālā atbalsta sniegšanu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistiem un skaidroja turpmāko finanšu apriti, realizējot “Vienas pieturas aģentūras” principa (1 federācija = 1 līgums) ieviešanu LOK darbībā, sākot ar 2021. gada 1. janvāri, ziņo LOK.
LOK vadība akcentēja, ka finansējuma apmērs un finansiālais atbalsts LOV sastāvu sportistiem 2021.gadā nemainīsies, tas nebūs mazāks kā 2020.gadā un tiks saglabāts atbilstoši kritērijiem, prioritāri nodrošinot “Tokija 2020” un “Pekina 2022” Olimpisko komandu kandidātu – LOV sportistu atbalstu.
“Ieviešot “Vienas pieturas aģentūras” modeli, tiks stiprināta olimpisko sporta veidu federāciju patstāvība, atbildība gan par savu sporta veida attīstību, gan par sportistiem, treneriem un komandām,” akcentē LOK prezidents Žoržs Tikmers. “Sākot ar 2021.gadu, LOV sastāvā esošie sportisti un treneri finansējumu treniņu – sacensību darbam saņems savās federācijās, atbilstoši kritērijiem.”
LOK vadība - Ž.Tikmers un K.Lejnieks ar 17 federāciju vadības pārstāvjiem pārrunāja finansiālā atbalsta sniegšanu LOV sportistiem un skaidroja turpmāko finanšu apriti, realizējot “Vienas pieturas aģentūras” principa (1 federācija = 1 līgums) ieviešanu LOK darbībā. #OlimpiadeLV🇱🇻 pic.twitter.com/kC7xieBq4x
— LOK (@Olimpiade_lv) December 29, 2020
Savukārt LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks ir gandarīts par izmaiņām LOV struktūrā: “Pozitīvi vērtēju LOV pieņemto lēmumu par neolimpisko sporta veidu sportistu iekļaušanu sastāvos, atzīstot un atbalstot viņu sasniegtos rezultātus. LOV kā Latvijas sporta elites medicīnas centrs modernizēsies, nodrošinot nepieciešamo atbalsta sniegšanu elites sportistiem gan treniņos, gan sacensībās. Vienlaikus ir jānovērtē sporta medicīnas zinātnes inovatīvās tendences un jāpaplašina sportistiem sniedzamo servisa apjoms.”
Kā LOV prioritātes 2021. gadā ir noteiktas ne tikai “Tokija 2020” un “Pekina 2022” Olimpisko komandu kandidātu nodrošināšana ar medicīnisko un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu un fiziskās sagatavotības ekspertu pakalpojumu funkcijas nodrošināšanu sportistu treniņu un sacensību vietās, bet arī neolimpisko sporta veidu elites sportistu atbalsts.
Pirmo reizi 12 vietas tiek rezervētas neolimpiskajiem sporta veidiem - profesionālais bokss, orientēšanās sports, autosports, motosports, ūdenssports. Savukārt pamatsastāvos, izvērtējot šī gada startu iespējas un treniņu darbu, ar nelielām izmaiņām iekļauti 89 atlēti no 18 olimpiskajiem sporta veidiem.