Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Olimpiešu sociālajam fondam uzdots palielināt pabalstus Latvijas sporta veterāniem
Latvijas basketbola leģenda, divkārtējā olimpiskā čempione basketbolā Uļjana Semjonova ir Latvijas Olimpiešu sociālā fonda valdes priekšsēdētāja. (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Olimpiešu sociālajam fondam uzdots palielināt pabalstus Latvijas sporta veterāniem

Sporta zvaigznes
2020. gada 21. augustā 10:51 2020. gada 21. augustā 10:51
  Jauns.lv
2019. gadā pieņemtais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmums paredz pakāpenisku pabalstu palielināšanu četru gadu periodā un veselības apdrošināšanas ieviešanu sporta veterāniem, vēsta LOK.

Lai realizētu šos mērķus, LOK prezidents Žoržs Tikmers uzdevis Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam (LOSF) veikt nepieciešamo līdzekļu aprēķinu pabalstu palielināšanai no 2021. gada, kā arī organizēt iepirkumu veselības apdrošināšanai.

“Veselības apdrošināšana sporta veterāniem ļaus uzlabot veselības aprūpi ikdienā, jo profesionālais sports un tajā pavadītie gadi ir atstājuši ietekmi uz veselību. LOK un IZM kopīgs uzdevums ir to nodrošināt”, saka LOK prezidents Žoržs Tikmers.

2020. gadā pabalsti tika palielināti, samazinot LOSF administratīvās izmaksas un pārskatot organizācijas izdevumus.

Uzziņai:

Latvijas Olimpiešu sociālais fonds kā Latvijas Olimpiskās komitejas struktūrvienība uzsāka savu darbību 1990. gadā, bet kā atklātais sabiedriskais fonds tika dibināts 1996. gadā. Pabalsti patreiz tiek izmaksāti 170 sporta veterāniem. LOSF valdi vada divkārtējā Olimpiskā čempione Uļjana Semjonova.    

Šobrīd LOSF atbalstu saņem 170 Olimpiskās komandas kandidāti, sportisti un treneri, kā arī 175 sporta veterāni. LOSF finansē Izglītības un zinātnes ministrija, šiem mērķiem 2020.gadā piešķirot 2 538 765 eiro.

Citi šobrīd lasa

Ēdieni, kas sanaidojuši pasaules tautas un valstis. Globālie kulinārie kari
"Klauns no Berlīnes": pilots apsūdz Navaļniju avārijas situācijas izraisīšanā dienā, kad atgriezās Krievijā 5
Agresīvi interneta lietotāji uzklūp zobārstei un pikanto bestselleru autorei Karīnai Račko 2
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой