Merzļikins glābj punktu pret spēcīgo "Lightning" vienību
2020. gada 11. februāris, 09:13

Latvijas hokeja izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam Kolumbusas "Blue Jackets" vārtos pirmdien izdevās nosargāt punktu Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret vienu no līgas līderi Tampabejas "Lightning".

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" savā laukumā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Tampabejas "Lightning".

Uzvaru viesiem panāca Ņikita Kučerovs, kurš guva abus vārtus viesu labā, ar savu sezonas 27."golu" izraujot uzvaru papildlaika 31.sekundē. Breidens Points aiz Merzļikina vārtiem atņēma ripu Zekam Verenskim, un Kučerovam pēc teicamas Viktora Hedmana piespēles atlika vien trāpīt vārtos no tuva attāluma.

Arī trešie vārti spēlē krita perioda sākumā, kad otrā perioda ceturtajā minūtē Olivers Bjorkstrands izmantoja pretuzbrukumā gūto iespēju, izejot vienam pret viesu vārtsargu Kētisu Makelhineju, kurš mačā tika galā ar 31 mājinieku metienu.

"Lightning" šī bija septītā uzvara pēc kārtas.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 28 no 30 pretinieku mestajām ripām. Šo spēli no rezervistu soliņa vēroja otrs "Blue Jackets" vārtsargs Matīss Kivlenieks.

Aizvadītās nedēļas NHL pirmā "zvaigzne" Merzļikins šajā sezonā laukumā devies 26 cīņās, kurās svinējis 12 uzvaras, vidēji mačā ielaidis 2,18 ripas un atvairījis 93,0% metienu.

Latviešu vārtsargs ir pirmais līgā atvairīto metienu procentā un ar piecām "sausajām" spēlēm arī šajā rādītājā.

Kolumbusas komanda pēdējās 16 spēlēs ar Merzļikinu vārtos izcīnījusi 12 panākumus, kas ļāvis krietni uzlabot situāciju turnīra tabulā. "Blue Jackets" pašlaik atrodas "play-off" zonā.

"Blue Jackets" ar 70 punktiem 57 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto pozīciju, bet "Lightning" ar 77 punktiem 56 dueļos ir otrā visā līgā.

Kolumbusas vienība nākamajā spēlē ceturtdien viesos cīnīsies ar Zemga Girgensona pārstāvēto Bufalo "Sabres".